< sekcia Šport

V mužstve ŠK Lido sa objavil pozitívny test na koronavírus

Ilustračná snímka Foto: TASR Henrich Mišovič

Po pozitívnych výsledkoch v piatok 31. júla boli poslaní na povinné testovanie všetci hráči, ktorí prišli do kontaktu s infikovanou osobou.

Bratislava 6. augusta (TASR) - Hráč slovenského florbalového klubu ŠK Lido Prírodovedec mal pozitívny test na koronavírus. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu florbalu bez zverejnenia identity.

"Vedenie klubu berie situáciu veľmi vážne. Začali sme ju riešiť ihneď po získaní informácie o možnom nakazenom. Po pozitívnych výsledkoch v piatok 31. júla boli poslaní na povinné testovanie všetci hráči, ktorí prišli do kontaktu s infikovanou osobou. Išlo výlučne o hráčov extraligového družstva. Tí neboli v žiadnom kontakte s inou klubovou štruktúrou alebo trénerom. Následne sme Úradu verejného zdravotníctva SR poskytli všetky informácie súvisiace s prevenciou rozšírenia nákazy," uviedol ŠK Lido v stanovisku.

Chorý hráč sa zúčastnil na turnaji v Česku, no zatiaľ je jediný nakazený v tíme. "Doterajšie výsledky zatiaľ potvrdili len jedného pozitívne testovaného v mužstve ŠK Lido. Všetkých trinásť hráčov, ktorí boli v bezprostrednom styku s nakazenou osobou počas turnaja v Českej republike, malo negatívne výsledky a taktiež u nikoho z členov rodín jednotlivých hráčov nebolo potvrdené nakazenie novým koronavírusom alebo prejavenie sa symptómov súvisiacich s ochorením. Rovnako o situácii, ktorá nastala, bol informovaný aj organizátor miestneho turnaja," píše sa v stanovisku ŠK Lido.