Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Šport

V nemeckom výbere sú mladíci z domácich líg, tím povedie asistent Sulz

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Mužstvo ešte nepovedie nový kormidelník Harold Kreis, ale jeho asistent Alexander Sulzer.

Berlín 7. februára (TASR) - V nominácii hokejistov Nemecka na dva prípravné zápasy proti Slovensku (v stredu o 18.00 h v Michalovciach a vo štvrtok o 17.30 v Košiciach) sú hráči do 25 rokov a výlučne z domácich líg, predovšetkým z najvyššej DEL. Mužstvo ešte nepovedie nový kormidelník Harold Kreis, ale jeho asistent Alexander Sulzer. Informovala o tom oficiálna webstránka Nemeckého hokejového zväzu.

Kreis nedávno nahradil Fína Toniho Söderholma, ktorý po novembrovom Nemeckom pohári odstúpil z funkcie a prijal ponuku viesť SC Bern. Bývalý obranca Sulzer pôsobil ako jeho asistent a v trénerskom štábe zotrval aj po avizovanom príchode Kreisa.

Do 24-členného kádra pre zápasy na Slovensku sa dostali traja brankári, siedmi obrancovia a štrnásť útočníkov. Najskúsenejší je 24-ročný útočník Tobias Eder, najmladší 19-ročný útočník Bennet Rossmy, ktorý štartoval aj na nedávnych MS hráčov do 20 rokov. V tíme je aj jeden z dvoch nemeckých hokejistov, ktorí uspeli v uplynulom vstupnom drafte NHL - obranca poľského pôvodu Maksymilian Szuber, ktorého si zo 163. miesta vybral klub Arizona Coyotes.Nominácia Nemecka na prípravné zápasy proti Slovensku (8. februára v Michalovciach, 9. februára v Košiciach):

Brankári: Tobias Ancicka (Eisbären Berlín/Lausitzer Füchse), Arno Tiefensee (Adler Mannheim/Heilbronner Falken), Florian Blugl (Straubing Tigers/EV Landshut)

Obrancovia: Maksymilian Szuber (EHC Red Bull Mníchov), Eric Mik (Eisbären Berlín), Colin Ugbekile (Iserlohn Roosters), Jan Luca Sennhenn (Kolín Haie), Mario Zimmermann (Straubing Tigers), Luca Ziggerbart (Düsseldorfer EG), Daniel Wirt (Löwen Frankfurt/Krefeld), Fabrizio Pilu (Adler Mannheim)

Útočníci: Josh Samanski (Straubing Tigers), Alexander Ehl (Düsseldorfer EG), Dennis Lobach (Norimberg Ice Tigers), Philipp Krauss (ERC Ingolstadt/Ravensburg Towerstars), Tim Wohlgemuth (Adler Mannheim), Bennet Rossmy (Eisbären Berlín/Lausitzer Füchse), Alexander Blank (Düsseldorfer EG), Danjo Leonhardt (Norimberg Ice Tigers), Taro Jentzsch (Adler Mannheim), Tobias Eder (Düsseldorfer EG), Luis Schinko (Grizzlys Wolfsburg), Tim Fleischer (Norimberg Ice Tigers), Samuel Soramies (Augsburger Panther)program prípravných zápasov SR - Nemecko:

streda 8. februára: Slovensko - Nemecko /18.00, Michalovce/

štvrtok 9. februára: Slovensko - Nemecko /17.30, Košice/