Quantcast
< sekcia Šport

V Pohroní začali aj s triom Fofana, Steinhübel a Straka

Na snímke hlavný tréner Martin Bittengl s hráčmi počas úvodného zrazu zimnej prípravy FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa pred jarnou časťou futbalovej Fortuna ligy v Žiari nad Hronom v pondelok 11. januára 2022. Foto: TASR - Ján Krošlák

Mužstvo absolvuje prípravu v domácom prostredí, v sobotu 8. januára už v prípravnom súboji s českým treťoligistom FC Viktoria Otrokovice remizovalo bez gólov.

Žiar nad Hronom 11. januára (TASR) - Posledný tím tabuľky slovenskej futbalovej Fortuna ligy zo Žiaru nad Hronom mal štart zimnej prípravy na jar 2021/2022 rozdelený do dvoch častí. Časť kádra FK Pohronie, doplnený o hráčov na skúšku, odštartoval s tréningami už 5. januára, naplno začal o päť dní neskôr.Vtedy sa novému trénerskému tandemu Martin Bittengl (hlavný) a Lubomír Adler (asistent) prihlásil kompletný káder hráčov. Pohronie čakajú náročné záchranárske práce, na predposledné Zlaté Moravce stráca päť bodov, resp. na priečku zaisťujúcu záchranu šesť. V tíme skončili Petr Čmovš, Richard Lásik, Martin Adamec, Aleksander Paluszek, Raffael, Daniel Horák, Marek Výbošťok, Filip Škrteľ a Filip Mastiš. Novými tvárami sa stali Ahmed Fofana, Christian Steinhübel a Ivan Straka.
Na snímke futbalisti FK Pohronie počas úvodného zrazu zimnej prípravy FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa pred jarnou časťou futbalovej Fortuna ligy v Žiari nad Hronom v pondelok 11. januára 2022.
Foto: TASR - Ján Krošlák

Straka, 18-ročný stredný obranca, prišiel z FK Železiarne Podbrezová. Dvadsaťjedenročný obranca Fofana, kmeňový hráč MFK Chrudim, naposledy na jeseň pôsobil v 2. českej lige v MFK Vyškov. Dvadsaťsedemročný slovenský stredopoliar Steinhübel prišiel z FK Fotbal Třinec, v minulosti okúsil FL v drese Nitry. "Straka je hráč s veľkým potenciálom do budúcnosti, na ktorú, popri boji o záchranu, myslíme tiež. Verím, že Ivan sa dokáže v našom klube rozvinúť a vyrastie z neho platný ligový futbalista. Fofana napriek tomu, že ide o stredného obrancu, v poslednej dobe hrával ako stredný útočník, čiže ako hráč je využiteľný na oboch postoch. Očakávame od neho dominanciu vo vzdušnom priestore a veľkú pomoc pri štandardných situáciách, či už v ofenzíve alebo defenzíve. Christian je hráč, ktorý mal v minulosti veľký potenciál, no aj vplyvom zranení sa mu ho nepodarilo naplniť. Má však svoje skúsenosti a my veríme, že v našom klube ich dokáže rozvinúť," povedal pre klubový web Patrik Furka, športový manažér Pohronia.Mužstvo absolvuje prípravu v domácom prostredí, v sobotu 8. januára už v prípravnom súboji s českým treťoligistom FC Viktoria Otrokovice remizovalo bez gólov.
Na snímke futbalisti FK Pohronie počas úvodného zrazu zimnej prípravy FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa pred jarnou časťou futbalovej Fortuna ligy v Žiari nad Hronom v pondelok 11. januára 2022.
Foto: TASR - Ján Krošlák

program prípravných zápasov FK Pohronie:


15. januára: FC Vratimov (10.30 v Žiari nad Hronom)

21. januára: FC DAC 1904 Dunajská Streda (v Dunajskej Strede)

26. januára: FC ŠTK 1914 Šamorín (v Žiari nad Hronom)

29. januára: KFC Komárno (v Žiari nad Hronom)

5. februára: ŠK Slovan Bratislava B (v Žiari nad Hronom)