Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf

West Ham doma zdolal Chelsea, ManUtd s trojbodovým náskokom

Brankár Chelsea Londýn Petr Čech (druhý vľavo) z Českej republiky dostáva žltú kartu od hlavného rozhodcu Martina Atkinsona (druhý sprava) počas zápasu proti West Ham United v najvyššej anglickej Premier League. Foto: TASR/AP

Bývalý kouč FC Liverpool tak nepriviedol FC Chelsea k víťazstvu ani na tretí pokus. Manchester City doma len remizoval s Evertonom 1:1.

Londýn 1. decembra (TASR) - V prvom sobotňajšom zápase 15. kola anglickej Premier League prehrali futbalisti Chelsea Londýn na pôde mestského rivala West Hamu United 1:3 napriek tomu, že viedli po góle Matu.

Nový kouč "The Blues" Rafael Benitez sa ani na tretí pokus nedočkal plného bodového záberu a úradujúci víťaz Ligy majstrov už čaká na ligový triumf sedem zápasov. Naposledy zvíťazila Chelsea 20. októbra nad Tottenhamom Hotspur (4:2).

FC Liverpool s kapitánom slovenskej reprezentácie Martinom Škrtelom na stopérskom poste jasne dominoval v domácom súboji so Southamptonom, no gólovo udrel až v 43. minúte po hlavičke Daniela Aggera. Aj po zmene strán patrila hra "The Reds", no viac gólov už diváci na Anfield Road nevideli.

Manchester City v súboji druhého tímu tabuľky so šiestym remizoval doma s Evertonom 1:1. V tíme hostí sledoval zápas z lavičky pre náhradníkov Ján Mucha.

Posledný tím tabuľky Queens Park Rangers ani po 15. ligovom dueli sezóny nevie, aké je to tešiť sa z výhry, keď tentoraz doma iba remizoval 1:1 s Aston Villou.

V zostávajúcom sobotňajšom zápase Reading - Manchester United videli fanúšikovia až sedem gólov a všetky padli z prvom polčase, z triumfu 4:3 sa napokon radovali hostia. Zverenci Alexa Fergusona po zakopnutí mestského rivala City zvýšili náskok na čele tabuľky na tri body. Už na budúcu nedeľu si na Old Trafforde zmerajú oba manchesterské tímy svoje sily.

sumáre - 15. kolo:

West Ham United - Chelsea Londýn 3:1 (0:1)

/J. Mucha (Everton) sedel na lavičke/

Queens Park Rangers - Aston Villa 1:1 (1:1)
Góly: 18. Mackie - 8. Holman

West Bromwich Albion - Stoke City 0:1 (0:0)
Gól: 75. Whitehead

Reading - Manchester United 3:4 (3:4)
Góly: 8. Robson-Kanu, 19. Le Fondre, 23. Morrison - 13. Anderson, 16. a 30. Rooney (prvý z 11 m), 34. van Persie