Quantcast
< sekcia Šport

V Rusku sa začal súd s Američankou Grinerovou, môže dostať 10 rokov

Americká basketbalistka Brittney Grinerová (uprostred) je eskortovaná na výsluch do súdnej siene v meste Chimki neďaleko Moskvy 1. júla 2022. Foto: TASR/AP

V piatok prišla Grinerová na pojednávanie v Chimki na predmestí Moskvy v putách a v sprievode svojich obhajcov.

Chimki 1. júla (TASR) - V ruskom meste Chimki sa v piatok začal súd s americkou basketbalistkou Brittney Grinerovou. Vo februári ju zadržali na moskovskom letisku Šeremetevo, keď jej v batožine našli náplne s kanabisovým olejom. Za pašovanie väčšieho množstva drog jej hrozí až desaťročné väzenie.

Tridsaťjedenročná Grinerová cestovala do Ruska ako hráčka tamojšieho klubu z Jekaterinburgu, kde pôsobí počas prestávky v zámorskej WNBA. Dvojnásobná olympijská šampiónka a štvornásobná víťazka Euroligy je vo väzbe od 17. februára, v tomto týždni jej ju súd predĺžil až do decembra. Rusko odmieta, že by kauza bola politicky motivovaná.

"Fakty sú také, že známu športovkyňu zadržali pri prechovávaní zakázaných liečiv, obsahujúcich omamné látky. Vzhľadom na to, čo som povedal, to nemôže byť politicky motivované," uviedol podľa agentúry AP hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

V piatok prišla Grinerová na pojednávanie v Chimki na predmestí Moskvy v putách a v sprievode svojich obhajcov. Tí nechceli prezradiť, ako bude ich klientka vypovedať. O súdny proces je veľký záujem, na pojednávanie sa však dostal iba limitovaný počet zástupcov médií. Američanka už v pondelok absolvovala predbežné súdne vypočutie za zatvorenými dverami.