< sekcia Šport

V sérii Dukiel sú favorit Michalovce, Radivojevič: Rozhodnú chybičky

Trénerská dvojica HK Dukla Trenčín Ján Pardavý a Branko Radivojevič na striedačke v zápase hokejovej Tipos Extraligy. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Michalovce nemali napriek posilnenému kádru ideálny vstup do sezóny, no zmena trénera a niekoľko hráčskych transakcií vyústili do gradovania formy.

Michalovce/Trenčín 1. apríla (TASR) - Súboj dvoch Dukiel, ktoré mali odlišnú cestu do štvrťfinále. Aj to je jeden z prívlastkov série Kaufland play off Tipos extraligy medzi hokejistami Michaloviec a Trenčína. Športový riaditeľ a asistent trénera Dukly Trenčín Branko Radivojevič očakáva vyrovnanú sériu, v ktorej rozhodnú maličkosti, a v Michalovciach myslia na splnenie cieľa, ktorým je účasť minimálne v semifinále.

Káder michalovskej Dukly prešiel pred sezónou 2020/2021 výraznou obmenou a pribudlo doň viacero skúsených hráčov. Vedenie klubu netajilo vysoké ambície, slovo "titul" príliš neskloňovalo. Priebeh sezóny, trinásťzápasová víťazná séria, ale najmä druhé miesto a iba štvorbodová strata na víťaza základnej časti však naznačujú, že mužstvo mieri vysoko. "Stále platí to, čo sme povedali už pred sezónou. Chceme sa dostať minimálne do semifinále. Súpera si nemôžeme vyberať, prejsť musíme cez každého. Vo štvrťfinále sme chceli východniarske derby, ale aj súboj o najlepšiu Duklu má svoje čaro," povedal prezident klubu Martin Burinský pre portál novinyzemplina.sk.

Michalovce nemali napriek posilnenému kádru ideálny vstup do sezóny, no zmena trénera a niekoľko hráčskych transakcií vyústili do gradovania formy. Do prvej extraligovej play off tím pôjde z druhej najvýhodnejšej pozície. "Píšeme históriu michalovského hokeja. Bude to prvá séria, ktorá sa už nikdy nezopakuje. Je nám veľmi ľúto, že pri tom priamo na štadióne nemôžu byť fanúšikovia. Určite by bolo plné hľadisko a to by bola veľká vzpruha pre tím," poznamenal Burinský. Michalovská Dukla si na trenčiansku verí. Dôvod sú nielen lepšie výsledky v základnej časti, ale aj víťazstvá vo všetkých štyroch vzájomných zápasoch. Treba však dodať, že tri boli o jediný gól a jedno o dva. "Nič to neznamená, play off je iná súťaž. Teraz už ide o všetko. Nám neostáva nič iné, iba ísť do toho naplno a potvrdiť, že tie štyri víťazstvá neboli náhodné," povedal obranca Dávid Mudrák.

Zatiaľ čo michalovskí hráči si po konci základnej časti stihli oddýchnuť a sústrediť sa na štvrťfinále, ich súper sa do play off musel prehrýzť cez predkolo. Trenčania v ňom zdolali Banskú Bystricu 3:1 na zápasy. "Rešpektujeme silu Michaloviec, ktoré hrajú podobne ako Banská Bystrica, ale majú viac rozdielových hráčov a štyri vyrovnané formácie. Na to si budeme musieť dať pozor a každý bude musieť hrať na 120 percent," povedal Radivojevič pre oficiálnu stránku trenčianskeho klubu.

Výsledky vzájomných zápasov, ale aj ich priebeh, naznačujú, že séria môže priniesť mimoriadne vyrovnaný hokej. Mužstvá síce v základnej časti delilo dvadsať bodov a päť priečok v tabuľke, ale víťazstvom nad Banskou Bystricou povzbudení Trenčania si veria aj na favorizované Michalovce: "Myslím si, že nebude padať veľa gólov. Aj zápasy v základnej časti boli o minime gólov. Rozhodovať budú maličké chyby. Myslím si, že Michalovce sú súper, s ktorým sa dá hrať," uviedol Radivojevič.

Trenčania nemôžu počítať so svojím najlepším strelcom zo základnej časti, dvadsaťgólovým Marekom Heclom, a ani s kanadským útočníkom Kruiseom Reddickom, ktorý dostal desaťzápasový trest za faul na Mareka Slobodu z Banskej Bystrice. Trenčiansky klub sa však po odpykaní polovice trestu pokúsi odvolať a v prípade, že mu DK SZĽH vyhovie, Reddick bude môcť nastúpiť od prípadného šiesteho zápasu.