< sekcia Šport

V slovenskej výprave na ME sa objavil covid, Vavro je v karanténe

Na snímke zľava asistent trénera Marek Mintál a Denis Vavro počas tréningu v Petrohrade 15. júna 2021. Foto: TASR - Martin Baumann

Do karantény musel putovať obranca Denis Vavro a aj jeden člen realizačného tímu.

Petrohrad 17. júna (TASR) - Slovenskú futbalovú reprezentáciu zasiahol deň pred duelom so Švédskom na EURO 2020 koronavírus. Do karantény musel putovať obranca Denis Vavro a aj jeden člen realizačného tímu. Vedenie národného mužstva situáciu vyhodnocuje a bude vo veci kooperovať so zástupcami UEFA i s organizátormi v Petrohrade.

O nepríjemnostiach s covidom informoval na štvrtkovej oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii reprezentačný tréner Štefan Tarkovič. "Testy zachytili dvoch pozitívnych v našom tíme, je to jeden člen realizačného tímu a jeden hráč. Automaticky išli do karantény a my sme okamžite začali spolupracovať s ruskými autoritami a aj predstaviteľmi UEFA. Je mi to strašne ľúto, že nejaký hráč kvôli covidu vypadne zo šampionátu. Situáciu vyhodnocujeme a v najbližších okamihoch zaujmeme ďalší postup," uviedol Tarkovič s tým, že Vavro nemá žiadne príznaky ochorenia. Ide o prvé dva pozitívne testy na koronavírus na ME od začiatku šampionátu.

Slovensko nastúpi v Petrohrade na zápas 2. kola E-skupiny v piatok o 15.00 SELČ a v prípade víťazstva postúpi do osemfinále, keďže v prvom súboji zdolal Poľsko 2:1 a Švédi remizovali 0:0 v Španielsku.

Po prvej nepríjemnej téme sa na online tlačovke už prešlo k samotnému zápasu. Tradičná otázka o zostave v najbližšom súboji sa zodpovedala rovnako tradične: "Nedám cez médiá von žiadne správy o zostave. Ale mám v nej jasno, prejdeme si ju s hráčmi a verím, že odohráme dobrý zápas."

Švédom sa do zostavy zrejme vráti talentovaný Dejan Kulusevski z Juventusu Turín, majú aj ďalšie silné individuality. Tarkovič však ich silu vidí najmä cez optiku jednoliatej tímovosti: "Švédsko je skôr o tíme ako o osobnostiach. Títo hráči ako Forsberg, Kulusevski či Isak hrajú významnú úlohu, ale ich systém je celý postavený na behaní všetkých hráčov, chcú dominovať na lopte, hrajú vysoký pressing, zužujú ihrisko. Sú komplexný tím. Ešte neprehrali zápas v tomto roku, remizovali so silným Španielskom. Máme ambíciu nadviazať na výkon s Poľskom. Ak odstránime nejaké nedostatky, môžeme byť po zápase úspešní," hovoril o odhodlaní v mužstve šéf lavičky.

Tarkovič neočakáva, že by bol piatkový duel vzhľadom na charakteristiky protagonistov o jednom góle: "Bude iný zápas ako boli predchádzajúce dva v skupine. Budú iné stratégie a iné nastavenia. Očakávam vyrovnaný a kvalitný zápas, tešíme sa na neho. je to pre nás výzva. Aj vzhľadom na to, že v renkingu FIFA sú pred nami a sú favorit. My urobíme všetko preto, aby sme sa s tým dokázali vysporiadať ako v prvom zápase," dodal.

Slovensko nastúpi v Petrohrade na zápas 2. kola E-skupiny v piatok o 15.00 SELČ a v prípade víťazstva postúpi do osemfinále, keďže v prvom súboji zdolal Poľsko 2:1 a Švédi remizovali 0:0 v Španielsku.

/vyslaný redaktor TASR Jozef Ambrozek/