< sekcia Šport

V španielskom tíme úradoval koronavírus. Zápasy v Poprade sú zrušené

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Informácia zaskočila aj trénera Sloveniek Marca Fenoglia.

Bratislava 21. júla (TASR) - Víkendové prípravné zápasy pred majstrovstvami Európy vo volejbale žien medzi Slovenskom a Španielskom sa napokon v Poprade neodohrajú. Dôvodom je pozitívny test na COVID-19 v španielskom tíme. Zápasy sa mali hrať v sobotu a v nedeľu (24. - 25. júla) v Poprad Aréne.

Na Slovensko mali Španielky pricestovať vo štvrtok, ale napokon ostali doma. "V stredu poobede nám Španieli oznámili, že v poslednom testovaní mala pozitívny test jedna z hráčok. Vzhľadom na riziko ďalšej nákazy sme sa dohodli na zrušení zápasov a španielsky tím na Slovensko nepricestuje. Je to škoda, pretože sme zápasy s kvalitným súperom nám budú chýbať, ale zdravie je v tomto prípade prvoradé," povedal technický riaditeľ Slovenskej volejbalovej federácie Marek Prokeš.

Zrušené zápasy mrzeli aj Španielov. "Nechceme riskovať zdravie ďalších členov nášho družstva a samozrejme nechceme ohroziť zdravie slovenského tímu. Je nám to veľmi ľúto, ale ostať doma považujeme za najlepšie riešenie," uviedol Juan Alonso Fernández-Coppel z technického úseku Španielskej volejbalovej federácie.

Informácia zaskočila aj trénera Sloveniek Marca Fenoglia. "Musíme to akceptovať, nedá sa nič robiť. Cez víkend tak budeme mať tréningy namiesto zápasov," povedal Fenoglio.

Prípravu na ME 2021 začali Slovenky v Poprade v sobotu 10. júla. Pod Tatrami ostanú do 2. augusta, potom sa presunú na krátko do Púchova, odkiaľ odídu na prípravné zápasy do Grécka (4. - 6. 8.). Po návrate z juhu Európy budú opäť trénovať v Púchove a 11. - 12. augusta odohrajú v Brne posledné prípravné zápasy pred EuroVolley proti domácim Češkám.

Tréner Fenoglio má v tíme stále 19 hráčok. Do družstva, ktoré v máji suverénne ovládlo kvalifikačnú skupinu pred Fínskom, Čiernou Horou a Kosovom a obsadilo 5. miesto v tohtoročnej Zlatej európskej lige, pribudli pred druhou časťou reprezentačnej sezóny dlhoročná opora blokárka Jaroslava Pencová a ďalšia účastníčka domáceho šampionátu EuroVolley 2019 v Bratislave libero Michaela Španková.

Na EuroVolley 2021 sa Slovenky predstavia v chorvátskom Zadare, v C-skupine budú ich súperkami postupne Maďarky (20.8.), Chorvátky (22. 8.), Talianky (23. 8.), Švajčiarky (24. 8.) a Bielorusky (26. 8.). V prípade postupu do osemfinále sa Slovenky presunú do Belehradu.

Nominácia žien SR do prípravy pred šampionátom EuroVolley 2021 (18. augusta - 4. septembra):

nahrávačky: Barbora Koseková (Aachen/Nem.), Anna Kohútová (*Strabag Bilíkova Pezinok), Lucia Sedláčková (*Strabag Bilíkova Pezinok)
smečiarky: Nikola Radosová (Níreďháza/Maď.), Mária Žernovič (Vasas Budapešť/Maď.), Karin Palgutová (Volero Le Cannet/Fr.), Karolína Fričová (Prostějov/ČR), Romana Hudecová (UKF Nitra), Dominika Drobňáková (Évreux/Fr.)
blokárky: Jaroslava Pencová (*Pirane Brusno), Michaela Abrhámová (Mougins/Fr.), Tereza Hrušecká (KP Brno/ČR), Ema Smiešková (*Strabag Bilíkova Pezinok), Katarína Körmendyová (*Slávia EU Bratislava)
univerzálky: Karin Šunderlíková (Soverato/Tal.), Romana Krišková (*Nevsehir/Tur.)
liberá: Michaela Španková (UKF Nitra), Skarleta Jančová (*Strabag Bilíkova Pezinok), Ema Magdinová (*Slávia EU Bratislava)

Pozn.: Hráčky s hviezdičkami majú uvedené kluby ešte zo sezóny 2020/21, ostatné už pre sezónu 2021/22.

Realizačný tím:

tréner: Marco Fenoglio, asistenti trénera: Stefano Micoli, Peter Adamec, manažér tímu: Slavomír Huba, štatistik: Daniel Bruch, fyzioterapeut: Patryk Bieda

Program Sloveniek v príprave:

4. - 6. 8.: prípravné zápasy v Grécku
11. - 12. 8.: prípravné zápasy s Českom v Brne

Program Sloveniek v C-skupine EuroVolley 2021 v chorvátskom Zadare:

20. 8.: Maďarsko - Slovensko (20.15)
22. 8.: Chorvátsko - Slovensko (17.00)
23. 8.: Slovensko - Taliansko (17.15)
24. 8.: Švajčiarsko - Slovensko (20.00)
26. 8.: Slovensko - Bielorusko (17.00)