Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Šport

POLÍCIA ZASAHOVALA: V Španielsku i Portugalsku vyčíňali fanúšikovia

Na archívnej snímke fanúšikovia Sportingu Lisabon. Foto: TASR/AP

Bitky fanúšikov pred štadiónom Josého Alvaladeho sprevádzali aj lisabonské derby v semifinále Portugalského pohára medzi Sportingom a Benficou (2:1). Letiaca fľaša zranila jedného priaznivca.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bilbao/Lisabon 1. marca (TASR) - Polícia musela vo štvrtok večer zasiahnuť proti výtržnostiam futbalových fanúšikov v Španielsku i Portugalsku. Nepokoje sa odohrali počas stretnutí domácich pohárových stretnutí.

V severošpanielskom Bilbau napadli priaznivci domáceho klubu Athletic pred odvetou semifinále pohára prívržencov hosťujúceho Atletica Madrid. Vtrhli do reštaurácie, kde sedeli fanúšikovia z hlavného mesta a jedného z nich museli potom so zraneniami transportovať do nemocnice. Baskická polícia, známa pod názvom Ertzaintza, potom upokojovala situáciu aj na štadióne San Mamés, keď ju výtržníci napadli fľašami, petardami a inou pyrotechnikou. Jedného chulígána zadržali, šesť policajtov utrpelo zranenia. Bilbao vyhralo nad Atleticom 3:0 a súhrnným skóre 4:0 sa prebojovalo do finále.

Bitky fanúšikov pred štadiónom Josého Alvaladeho sprevádzali aj lisabonské derby v semifinále Portugalského pohára medzi Sportingom a Benficou (2:1). Letiaca fľaša zranila jedného priaznivca. Miestna polícia musela proti davu použiť obušky a iné donucovacie prostriedky, informovala agentúra DPA.