Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 4. jún 2023Meniny má Lenka
< sekcia Šport

V športových dvojiciach na ME triumf Talianov Contiovej s Maciim

Nemecký pár Annika Hockeová a Robert Kunkel vystupuje počas voľnej jazdy športových párov na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní vo fínskom Espoo 26. januára 2023. Foto: TASR - AP

Na vlaňajších ME v estónskom Tallinne obsadili medailové stupne ruskí krasokorčuliari, ktorí v Espoo nemôžu súťažiť pre inváziu na Ukrajinu.

Espoo 26. januára (TASR) - Triumfom talianskych reprezentantov sa skončila súťaž športových dvojíc na ME vo fínskom Espoo. Po štvrtkovom voľnom programe získali zlato Sara Contiová s Niccolom Maciim so ziskom 195,13 bodov. Ich krajania Rebecca Ghilardiová s Filippom Ambrosinim za nimi zaostali o 8,17 bodu.

Bronzové medaily si odniesli nemeckí reprezentanti Annika Hockeová s Robertom Kunkelom so známkou 184,26 b pred krajanmi Alisou Jefimovovou a Rubenom Blommaertom, ktorí dostali za svoje vystúpenie 173,66 b.

"Znamená to pre nás veľmi veľa, keďže milujeme reprezentovať Taliansko. Druhýkrát píšeme históriu pre našu krajinu," povedal po triumfe Macii a pripomenul tak bronz dvojice na Grand Prix Final vlani v decembri v Turíne. "Chceli sme tu získať akúkoľvek medailu a teraz sme si splnili sen. Spravili sme pár viditeľných chýb, ale publikum stálo po našom boku a pomáhalo nám, aby sme pokračovali v jazde. Zaslúžime si oslavy," dodal.

Taliansky pár viedol už po krátkom programe, za ktorý získal od rozhodcov známku 70,45 bodu. Do voľných jázd išiel s náskokom 3,37 bodu pred Hockeovou s Kunkelom. "Po krátkom programe bol tlak naozaj veľký, ale mali sme veľkú podporu tohto skvelého publika," uviedla Contiová. Ghilardiovej a Ambrosinimu krátky program nevyšiel a s 59,48 b skončili až na piatej pozícii, no po najlepšom výkone vo voľnom programe (127,48 b) sa posunuli až na striebornú pozíciu.

Na vlaňajších ME v estónskom Tallinne obsadili medailové stupne ruskí krasokorčuliari, ktorí v Espoo nemôžu súťažiť pre inváziu na Ukrajinu. Slovensko nemalo zastúpenie v súťaži, v ktorej sa predstavilo dokopy trinásť párov.športové dvojice - voľný program:

1. Sara Contiová, Niccolo Macii 195,13 b, 2. Rebecca Ghilardiová, Filippo Ambrosini (obaja Tal.) 186,96, 3. Annika Hockeová, Roberto Kunkel 184,26, 4. Alisa Jefimovová, Ruben Blommaert (obaja Nem.) 173,66, 5. Maria Pavlovová, Alexej Sviatčenko (Maď.) 172,98, 6. Camille Kovalevová, Pavel Kovalev (Fr.) 169,94, 7. Lucrezia Beccariová, Matteo Guarise (Tal.) 152,54, 8. Nika Osipovová, Dmitrij Epstein (Hol.) 148,94