V šprinte v Anterselve triumf Wiererovej, 14. Bátovská Fialková

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Zo štvorice Sloveniek skončila v 96-člennom štartovom poli najvyššie Paulína Bátovská Fialková, s dvoma chybami na strelnici obsadila 14. miesto (+48,7 s).

Anterselva 19. januára (TASR) - Talianska biatlonistka Dorothea Wiererová triumfovala vo štvrtkovom šprinte na domácom podujatí 6. kola Svetového pohára v Anterselve. Po čistej streľbe prišla do cieľa 7,5 km trate s náskokom 2,8 sekundy pred prekvapujúco druhou Francúzkou Chloe Chevalierovou, pódium doplnila Švédka Elvira Öbergová (+8,7 s).

Wiererová si pripísala štrnásty individuálny triumf v prestížnom seriáli. Z víťazstva sa 32-ročná Talianka tešila takmer po roku, 23. januára 2022 v rovnakom stredisku ovládla preteky s hromadným štartom. Chevalierová vo svojej siedmej sezóne vo Svetovom pohári dosiahla životný úspech, nikdy predtým v individuálnych pretekoch nefinišovala v Top 3.

Öbergová vďaka tretiemu miestu skresala manko na suverénnu líderku celkovej klasifikácie Juliu Simonovú na 113 bodov po tom, ako Francúzka obsadila v šprinte s dvoma chybami na strelnici až deviatu priečku. Zo štvorice Sloveniek skončila v 96-člennom štartovom poli najvyššie Paulína Bátovská Fialková, s dvoma chybami na strelnici obsadila 14. miesto (+48,7 s).

V mrazivom počasí vybehla Bátovská Fialková na trať s číslom deväť. V ležke trafila všetkých päť terčov a mala aj kvalitný bežecký čas. V stojke však minula dva terče rovnako ako krátko pred ňou Simonová, obe biatlonistky sa tak pripravili o pódiové umiestnenie. Najlepší bežecký výkon predviedla Wiererová a pridala k nemu neomylnú mušku. Ohroziť ju mohla rovnako bezchybne strieľajúca Chevalierová, ešte kilometer pred cieľom mala na Talianku náskok 3,4 sekundy, lenže v závere jej došli sily.

Ivona Fialková sa po prekonaní choroby vrátila do kolotoča SP po vyše mesiaci. S piatimi chybami na strelnici nemohla pomýšľať na dobrý výsledok a napokon obsadila až 75. priečku. Mária Remeňová bola 82. a jej sestra Zuzana 87.

6. kolo SP v Anterselve:

šprint žien na 7,5 km: 1. Dorothea Wiererová (Tal.) 20:59,6 min (0), 2. Chloe Chevalierová (Fr.) +2,8 s (0), 3. Elvira Öbergová (Švéd.) +8,7 (0), 4. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) +14,7 (1), 5. Anamarija Lampičová (Slov.) +18,4 (2), 6. Denise Herrmannová-Wicková +23,1 (2), 7. Janina Hettichová-Walzová (obe Nem.) +23,6 (0), 8. Caroline Colombová +26,5 (1), 9. Julia Simonová +26,7 (2), 10. Lou Jeanmonnotová (všetky Fr.) +28,9 ..., 14. Paulína BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ +48,7 (2), 75. Ivona FIALKOVÁ +3:09,1 (5), 82. Mária REMEŇOVÁ +3:28,5 (2), 87. Zuzana REMEŇOVÁ (všetky SR) +3:54,1 (3)

poradie SP (po 13 z 21 pretekov):

1. Simonová 788 b., 2. Öbergová 675, 3. Wiererová 567, 4. Lisa Vittozziová (Tal.) 566, 5. Herrmannová-Wicková 498, 6. Lisa-Theresa Hauserová (Rak.) 476 ..., 14. BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ 315

poradie v šprinte (5 zo 7): 1. Herrmannová-Wicková 270 b., 2. Öbergová 263, 3. Wiererová 246, 4. Linn Perssonová (Švéd.) 221, 5. Simonová 218, 6. Hauserová 195 ..., 11. BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ 140