V Srbsku zadržali futbalového rozhodcu pre sporne nariadenú penaltu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Obradovič odpískal penaltu pre domáci tím za stavu 1:0 v 78. minúte po údajnej ruke hosťujúceho obrancu.

Belehrad 15. mája (TASR) - Srbská polícia zadržala rozhodcu Srdjan Obradoviča po nariadení neexistujúceho pokutového kopu v nedeľňajšom zápase tamojšej najvyššej futbalovej súťaže.

Nesprávnym verdiktom pomohol domácemu tímu FK Spartak Subotica k víťazstvu 2:0 nad FK Radnički Niš v priamom súboji o miestenku v Európskej lige UEFA 2018/2019.

"Rozhodca je podozrivý zo spáchania trestného činu zneužitia svojej pozície a uprednostňovania domáceho tímu," citovala agentúra AP vyhlásenie miestnej polície.

Obradovič odpískal penaltu pre domáci tím za stavu 1:0 v 78. minúte po údajnej ruke hosťujúceho obrancu. Televízne zábery však preukázali, že hráč FK Radnički Niš sa vo vlastnej šestnástke rukou lopty nedotkol.