Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. marec 2023Meniny má Emanuel
< sekcia Šport

V úvodnom tréningu VC Singapuru bol najrýchlejší Hamilton

Na snímke britský pilot formuly 1 Lando Norris z tímu McLaren na monoposte so špeciálnym lakovaním počas prvého tréningu pred nedeľnou Veľkou cenou Singapuru na mestskom okruhu Marina Bay v Singapure 30. septembra 2022. Foto: TASR - AP

Druhý najrýchlejší bol Holanďan Max Verstappen na Red Bulle.

Marina Bay 30. septembra (TASR) - Britský pretekár Lewis Hamilton bol najrýchlejší v úvodnom tréningu na VC Singapuru seriálu formuly 1. Jazdec Mercedesu dosiahol na mestskom okruhu v Marina Bay čas 1:43,033 min.

Druhý najrýchlejší bol Holanďan Max Verstappen na Red Bulle. Priebežný líder celkového poradia, ktorý môže v nedeľu obhájiť majstrovský titul, mal manko 0,084 sekundy. Výraznejšie zaostal Charles Leclerc (Ferrari), stratil 0,402 sekundy.

Monačanovi chýba šesť podujatí pred koncom sezóny na Verstappena 116 bodov a ak stratí v nedeľu ďalších 22, svojho súpera už nedostihne. Očakáva sa však, že okruh nebude vyhovovať Red Bullu a na spadnutie je taktiež premiérové víťazstvo úradujúceho konštruktérskeho majstra Mercedesu v tejto sezóne.

Monoposty F1 sa vrátili do ulíc Singapuru po troch rokoch. Tamojšie preteky sú špecifické vlhkosťou, ktorá vplýva na pilotov i pneumatiky, a kľukatým profilom. Okrem toho sa jazdia v noci, pod umelým osvetlením a ich dĺžka pomerne často atakuje dvojhodinový limit.