V zjazde v Ga-Pa švajčiarske double, triumf Corinne Suterovej

Švajčiarska lyžiarka Corinne Suterová reaguje po zjazde Svetového pohára žien v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen 29. januára 2022. Foto: TASR/AP

Dvadsaťsedemročná úradujúca majsterka sveta v zjazde predviedla v ideálnych podmienkach výbornú jazdu, excelentne zvládla aj náročné technické pasáže.

Garmisch-Partenkirchen 29. januára (TASR) - Švajčiarska lyžiarka Corinne Suterová v sobotu vyhrala zjazd Svetového pohára. Na zjazdovke Kandahar v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen zdolala o 51 stotín sekundy krajanku Jasmine Fluryová. Tretia skončila Rakúšanka Cornelia Hütterová (+0,78 s). Slovenka Petra Vlhová ani líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA neštartovali.

Šiesty zjazd tohto ročníka bol ochudobnený o viaceré známe mená. V preriedenej štartovej listine chýbala zranená líderka klasifikácie disciplíny Sofia Goggiová z Talianska, ďalšia zranená Breezy Johnsonová z USA, či Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová a Češka Ester Ledecká, ktoré už odcestovali na ZOH 2022 do Pekingu.

Dvadsaťsedemročná úradujúca majsterka sveta v zjazde predviedla v ideálnych podmienkach výbornú jazdu, excelentne zvládla aj náročné technické pasáže. Na trati dlhej 2920 m neurobila výraznejšiu chybu a prišla si pre štvrtý triumf v SP v kariére, resp. prvý v sezóne. Držiteľka malého glóbusu za zjazd zo sezóny 2020 poskočila v priebežnom poradí disciplíny zo štvrtého na druhé miesto. Fluryová získala druhé pódium v kariére.

"Dnes tu síce chýbali viaceré dievčatá, ale víťazstvo ma, samozrejme, teší. Vezmem si z neho určite pozitíva a uvidím, ako sa to bude vyvíjať v Pekingu," citoval portál laola1.at víťazku.

Na čele celkového poradia SP, resp. zjazdu nenastali zmeny, Shiffrinová má pred Vlhovou náskok 17 bodov. Suterová stráca v priebežnom hodnotení disciplíny na Goggiovú 69 bodov. V nedeľu pôjdu ženy na rovnakom mieste super-G.