Quantcast
< sekcia Šport

Vaculík bude v seriáli MS aj v sezóne 2023, dostal voľnú kartu

Na snímke slovenský pretekár Martin Vaculík počas majstrovstiev sveta motocyklov na plochej dráhe v Žarnovici. Foto: TASR - Dušan Hein

V porovnaní so sezónou 2022 bude v ročníku 2023 iba jedna zmena v štartovom poli, keď Pawla Przedpelského vystrieda Kim Nilsson.

Žarnovica 4. októbra (TASR) - Slovenský pretekár na plochej dráhe Martin Vaculík dostal voľnú kartu, vďaka ktorej sa aj v sezóne 2023 predstaví v prestížnom seriáli MS (Grand Prix). V nedávno skončenom ročníku MS obsadil 9. miesto, pričom istotu účasti mala prvá šestka celkového poradia. Vaculík presvedčil organizátorov svojimi výkonmi, keď dokázal zvíťaziť na dvoch podujatiach (z deviatich) a to ešte pre zranenie vynechal preteky vo Veľkej Británii.

Voľnú kartu dostali aj Patryk Dudek, Tai Woffinden, Jason Doyle, Mikkel Michelsen a Andres Thomsen. Účasť v seriáli MS si na kvalifikačnom podujatí GP Challenge vybojovali Kim Nilsson, Max Fricke a Jack Holder. Istotu účasti si vzhľadom na umiestnenie v sezóne 2023 vybojovali majster sveta Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen, Maciej Janowski, Dan Bewley, Robert Lambert a Fredrik Lindgren.

V porovnaní so sezónou 2022 bude v ročníku 2023 iba jedna zmena v štartovom poli, keď Pawla Przedpelského vystrieda Kim Nilsson.