Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Šport

Vaculík zvíťazil v Cardiffe, priebežne je tretí

Na snímke slovenský pretekár Martin Vaculík. Foto: TASR - Dušan Hein

Do konca tohtoročného šampionátu ostávajú ešte dve podujatia. Nasledujúce je na programe v sobotu 16. septembra v dánskom Vojense, sezóna vyvrcholí 30. septembra v poľskej Toruni.

Cardiff 2. septembra (TASR) - Slovenský plochodrážnik Martin Vaculík zvíťazil na pretekoch v Cardiffe, ôsmom podujatí seriálu MS. Vo finálovej jazde predviedol sebaistý výkon a ziskom 20 bodov si upevnil priebežnú 3. priečku v priebežnom hodnotení Speedway GP. "Sú to neskutočné pocity, ťažko sa to opisuje. Som v siedmom nebi," povedal po pretekoch.

Vo finále zdolal aj Bartosza Zmarzlika a Fredrika Lindgrena, ktorí sú v pribežnom hodnotení pred ním. "Milujem tento šport, od detstva som ho sledoval a bolo mojím snom víťaziť. Dodnes si pamätám moje detské idoly a vždy som chcel byť úspešní ako oni. Je to fantastické," povedal Vaculík, ktorý si v Cardiffe pripísal 7. víťazstvo v kariére a 2. v sezóne. Potvrdil ním výbornú formu, ktorú predviedol aj na nedávnych kvalifikačných pretekoch FIM GP Challenge, na ktorých si 2. miestom poistil účasť v seriáli Speedway GP aj v budúcej sezóne.

Do konca tohtoročného šampionátu ostávajú ešte dve podujatia. Nasledujúce je na programe v sobotu 16. septembra v dánskom Vojense, sezóna vyvrcholí 30. septembra v poľskej Toruni.Speedway GP Cardiff:
1. Martin VACULÍK (SR) 20 bodov,
2. Jack Holder (Aus.) 18,
3. Bartosz Zmarzlik (Poľ.) 16,
4. Fredrik Lindgren (Švéd.) 14,
5. Robert Lambert (V. Brit.) 12,
6. Kim Nilsson (Švéd.) 11

Priebežné poradie (po 8 z 10 pretekov):
1. Zmarzlik 138 bodov,
2. Lindgren 114,
3. VACULÍK 105,
4. Holder 97,
5. Doyle 87,
6. Bewley 86