Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Šport

Vavro odľahčil zrážku s Hanckom: Kúpim mu čokoládu

Slovenský futbalista Denis Vavro (vľavo) a hráč Belgicka Romelo Lukaku bojujú o loptu v zápase E-skupiny Belgicko - Slovensko na ME vo futbale vo Frankfurte v pondelok 17. júna 2024. Foto: TASR - Martin Baumann

Slováci prekvapili v pondelok favorizované Belgicko a po jedinom góle zápasu v podaní Ivana Schranza si odniesli tri body.

Frankfurt 18. júna (TASR) - Zhruba po hodine hry pondelkového zápasu E-skupiny na ME medzi Belgickom a Slovenskom zastúpil Martina Dúbravku na bránkovej čiare obranca Dávid Hancko. Krajný bek zachránil tesné vedenie svojho tímu, ktorý napokon aj vyhral v pomere 1:0. Následne ho nešťastne zasiahol spoluhráč Denis Vavro, ktorý však pre TASR v mixzóne svojsky potvrdil, že situácia je v poriadku.

Belgičania sa ocitli niekoľkýkrát v zápase pred odkrytou bránou a smolným strelcom bol tento raz striedajúci Johan Bakayoko. Vavro i Hancko sa rútili zablokovať jeho strelu. Hancko bol však na mieste skôr a utŕžil nešťastnú ranu do hlavy od Vavra. Chvíľu zostal ležať za bránkovou čiarou, no neskôr dokázal pokračovať v hre.

"Ja som tam bežal a Dávid akurát padol. Už som nestihol zastaviť a trafil som ho omylom kolenom do hlavy. Ale žije, smeje sa, to je dobré. Ospravedlnil som sa mu. Je to silný chlap a aj keď ho to bude bolieť, bude to dobré. Kúpim mu čokoládu," povedal odľahčene Vavro.

Slováci prekvapili v pondelok favorizované Belgicko a po jedinom góle zápasu v podaní Ivana Schranza si odniesli tri body. Najbližšie (21.6.) ich čaká zápas proti Ukrajine.