Quantcast
< sekcia Šport

Vedenie Ligy majstrov akceptovalo prihlášku Levíc,začnú v kvalifikácii

Patrioti Levice sa stali víťazmi Niké Slovenskej basketbalovej ligy. V piatom zápase finále play off zdolali BKM Lučenec 85:75 a v v celej sérii triumfovali 4:1. Na trón zasadli opäť po štyroch rokoch. Na snímke radosť po zisku titulu 7. mája 2022 v Leviciach. Foto: TASR - Henrich Mišovič

"Žlto-zelení" budú z Niké SBL len tretím tímom, ktorý si zahrá LM.

Mies 23. júna (TASR) - Nový ročník basketbalovej Ligy majstrov bude aj so slovenskou účasťou. Vedenie súťaže akceptovalo prihlášku Patriotov Levice. Šampióni Niké Slovenskej basketbalovej ligy zabojujú v kvalifikácii o jedno zo štyroch miest v skupinovej fáze.

Do novej sezóny LM sa zapojí 52 klubov z 29 krajín vrátane 18 ligových šampiónov. Miesto v skupinovej fáze má vopred isté 28 tímov, o 4 zostávajúce miesta sa pobije 24 družstiev. Kvalifikačné turnaje odštartujú 21. septembra, skupinová fáza sa začne úvodnými stretnutiami 4. októbra.

Slovenský zástupca spozná svojich súperov 7. júla o 11.00 h, keď je na programe žreb kvalifikácie a skupinovej fázy. "Žlto-zelení" budú z Niké SBL len tretím tímom, ktorý si zahrá LM. V prípade neúspechu v kvalifikácii by im nemala ujsť miestenka v Európskom pohári FIBA (FIBA Europe Cup).

Účastníci kvalifikácie basketbalovej Ligy majstrov v sezóne 2022/2023:

PATRIOTI LEVICE (SR), Bakken Bears (Dán.), Brose Bamberg (Nem.), BK Budiveľnyk (Ukr.), CSO Voluntari, FMP Meridian (Srb.), Fribourg Olympic (Švaj.), Golden Eagle Ylli (Kos.), Heroes Den Bosch (Hol.), vicemajster Maďarska (Egis Körmend/Falco Szombathely), Karhu Kauhajoki (Fín.), Keravnos (Cyp.), Leicester Riders (V. Brit.), NINERS Chemnitz (Nem.), Norrköping Dolphins (Švéd.), BK Opava (ČR), Parnu Sadam (Est.), Rio Breogan (Šp.), Šiauliai (Lit.), SIG Štrasburg (Fr.), SL Benfica (Portug.), Swans Gmunden (Rak.), Tofas Bursa (Tur.), Unicaja Malaga (Šp.)