< sekcia Šport

Vedenie NHL a NHLPA sa stretne s IIHF, kvôli účasti hráčov na ZOH 2018

Na snímke je logo zimnej olympiády v Pjongčangu Foto: TASR/AP

Obrovský záujem na účasti hráčov z NHL v Pjongčangu má súčasný prezident IIHF Rene Fasel, ktorý sa ešte počas Svetového pohára vyjadril, že je pripravený zaplatiť požadovanú sumu.

New York 10. novembra (TASR) - Vedenie NHL, hráčskej asociácie NHLPA a ďalších organizácií sa budúci týždeň stretne v New Yorku, aby otvorilo diskusiu ohľadom účasti profiligových hokejistov na ZOH 2018 v Pjongčangu. Na mítingu s určitosťou nepadne definitívny verdikt. Informáciu priniesol kanadský portál tsn.ca.

Na stretnutí sa zúčastnia aj členovia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) či predstavitelia národných federácií USA (USA Hockey) a Kanady (Hockey Canada). Diskutovať budú o splnení podmienok, ktoré NHL a NHLPA požadujú na to, aby sa zámorskí legionári mohli zúčastniť na olympijskom turnaji.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) dávnejšie oznámil, že tentoraz neuhradí hráčom poistné ani cestovné náklady tak, ako bolo zvykom. Zástupcovia NHL aj NHLPA však na tom naďalej trvajú. Obrovský záujem na účasti hráčov z NHL v Pjongčangu má súčasný prezident IIHF Rene Fasel, ktorý sa ešte počas Svetového pohára vyjadril, že je pripravený zaplatiť požadovanú sumu.