Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. máj 2024Meniny má Dušan
< sekcia Šport

Vedenie Serie A naďalej odmieta podporiť projekt Európskej Superligy

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Založenie futbalovej Superligy oznámilo v apríli 2021 dvanásť európskych veľkoklubov. Po obrovskej vlne kritiky nevydržal projekt ani 48 hodín.

Rím 22. februára (TASR) - Vedenie talianskej Serie A naďalej odmieta podporiť projekt Európskej Superligy. Potvrdil to generálny riaditeľ Serie A Luigi De Siervo po stretnutí so šéfom športovej agentúry A22, ktorá chce súťaž organizovať.

Podľa vyhlásenia Serie A sa diskusia konala na popud A22, ktorá sa Talianov snaží naverbovať. "Súhlasíme s ostatnými európskymi futbalovými ligami. Podčiarkol som náš nesúhlas s projektom Superligy v súlade s predchádzajúcimi oznámeniami na túto tému v rokoch 2019, 2021 a 2023," citovala De Sierva agentúra AFP.

Založenie futbalovej Superligy oznámilo v apríli 2021 dvanásť európskych veľkoklubov. Po obrovskej vlne kritiky nevydržal projekt ani 48 hodín. Aj pod hrozbou sankcií od UEFA od neho následne deväť klubov odstúpilo. Naďalej ho oficiálne podporujú Real Madrid a FC Barcelona, oba kluby niekoľko mesiacov čelili disciplinárnemu konaniu zo strany UEFA. Súdny dvor Európskej únie (SDEÚ) však v decembri rozhodol, že UEFA aj Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) blokovaním Superligy konali v rozpore s európskym právom. Podľa sudcov tento verdikt nutne neznamená, že súťaž musí byť schválená, no A22 už s podujatím počíta.