Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Šport

Vedenie West Hamu chce potrestať vinníkov zranenia Biraghiho

Hráč Fiorentiny Cristiano Biraghi dostáva ošetrenie po tom, ako ho zasiahol hodený predmet vo finále Európskej konferenčnej ligy AC Fiorentina - West Ham United v Prahe 7. júna 2023. Foto: TASR/AP

Incident sa udial v 35. minúte za bezgólového stavu, keď išiel Biraghi zahrávať rohový kop pri sektore priaznivcov West Hamu.

Praha 8. júna (TASR) - Anglický futbalový klub West Ham United prisľúbil potrestať fanúšikov svojho klubu, ktorí počas finále Európskej konferenčnej ligy (EKL) v Prahe proti Fiorentine hádzali na ihrisko predmety. Jeden z nich zasiahol v prvom polčase do hlavy obrancu talianskeho tímu Cristiana Biraghiho a spôsobil mu krvavé zranenie. West Ham vyhral 2:1 a získal svoju prvú európsku trofej od roku 1965.

Incident sa udial v 35. minúte za bezgólového stavu, keď išiel Biraghi zahrávať rohový kop pri sektore priaznivcov West Hamu. Tí ho zahádzali predmetmi a pravdepodobne elektronická cigareta mu spôsobila tržnú ranu na hlave. Rozhodca Carlos Del Cerro Grande na chvíľu prerušil duel a zadák Fiorentiny potreboval ošetrenie. "West Ham United odsudzuje počínanie malej skupiny jednotlivcov, ktorí hádzali predmety na ihrisko počas zápasu. Takéto správanie nemá vo futbale miesto a nereprezentuje hodnoty nášho klubu. Budeme spolupracovať s políciou pri vyšetrovaní incidentov a v súlade s princípom nulovej tolerancie potrestáme každého, u koho sa preukáže vina. Dostane zákaz vstupu na náš štadión i na výjazdy s klubom," citovali britské médiá z oficiálneho vyhlásenia anglického klubu.

Priaznivci West Hamu oslavovali zisk trofeje po zápase v centre Prahy, kde prišlo v noci aj k stretom s políciou. Po odpálení petárd a svetlíc policajti proti davu zakročili, fanúšikovia po nich hádzali fľaše a iné predmety. Podľa anglických novinárov museli ťažkoodenci použiť na upokojenie situácie aj slzný plyn. Už pred zápasom česká polícia zadržala 16 prívržencov Fiorentiny, ktorí v Prahe zaútočili na fanúšikov West Hamu. Tri osoby utrpeli menšie zranenia.