Quantcast
< sekcia Šport

Veľkú jarnú cenu ovládol Darling In Pink

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Turanovič

Víťazný tandem získal dotáciu 9000 eur.

Bratislava 8. mája (TASR) – Nedeľňajší míting na Závodisku, š. p, Bratislava mal na programe dva z piatich klasických dostihov sezóny. Vo Veľkej jarnej cene (rovina Listed kategórie, 3-ročné kobyly a žrebce, 1700 m, 20 000 eur) zvíťazil najväčší favorit Darling In Pink v sedle s českým džokejom Martinom Laubem.

Na čelo 9-členného štartového poľa sa dostali mohutným finišom 100 m pred cieľom. Víťazný tandem získal dotáciu 9000 eur. Zaujímavosťou je, že na 2. mieste skončil ďalší český zástupca Quessigny, ktorého dražobná cena bola 102 tis. eur. Drahší kôň v nedeľu v žiadnych ďalších dostihoch neštartoval.

V Jarnej cene kobýl finišovala najrýchlejšie dvojica Shabana - Laube. Pre majiteľa českej stajne MS Racing získali na dotácii 9000 eur. Kobylku na dražbe v Baden-Badene zakúpili za 26.000 eur. „Je to vytrvalá kobyla, je možné, že v budúcnosti zamotá hlavu aj žrebcom,“ mieni jej tréner L. Urbánek a pre rtvs dodal: „Oba Listed dostihy a obe víťazstvá v nich som prežíval veľmi emotívne. V Bratislave to bol pre mňa deň, na ktorý sa nezabúda.“ Dostihy sa nevydarili najväčšej favoritke domácej Stratosferic v sedle s poľským jazdcom Mazurom, ktorá skončila až na 5. mieste.

Z výsledkov 3. mítingu:


30. Veľká jarná cena K-K METAL (rovina Listed kategórie, 3-ročné kobyly a žrebce, 1700 m, 20 000 eur):

1. Darling In Pink, ryšiak, dž. Laube, tr. Urbánek,
2. Quessigny, hnedák, dž. Šafář, tr. R. Holčák, Meridian,
3. Apollon, hnedák, dž. R. Koplík, tr. Z. Koplík, LOKOTRANS Slovakia CZ.30. Jarná cena kobýl JSB MATCH DIABOLO (rovina Listed kategórie, 3-ročné kobyly, 1700 m, 20 000 eur):

1. Shabana, belka, dž. Laube, tr. Urbánek, stajňa MS Racing,
2. Lassca, hnedka, dž. Verner, tr. V. Luka ml., Leram,
3. Mustela, hnedka, dž. a tr. Línek, Dermek Racing.