Quantcast
< sekcia Šport

Vieiru a Rooneyho uviedli do Siene slávy Premier League

Na archívnej snímke zo 6. augusta 2019 bývalý kapitán anglickej reprezentácie Wayne Rooney a súčasný tréner Derby County. Foto: TASR/AP

Rooney obliekal dres Evertonu a Manchestru United. Aktuálne trénuje druholigové Derby County.

Londýn 23. marca (TASR) - Patrick Vieira a Wayne Rooney sa stali novými členmi Siene slávy futbalovej Premier League. Francúzsky reprezentant odohral v najvyššej anglickej súťaži 307 duelov, v roku 2004 priviedol Arsenal Londýn ako kapitán k titulu bez jedinej prehry v sezóne. Rooneymu patrí druhá priečka v historickej tabuľke strelcov PL s 208 presnými zásahmi.

Rooney obliekal dres Evertonu a Manchestru United. Aktuálne trénuje druholigové Derby County. "Je pre mňa veľkou cťou byť v Sieni slávy v takej úžasnej skupine hráčov. Vždy bolo mojím snom stať sa profesionálnym futbalistom, dávať góly a vyhrávať trofeje. Mal som šťastie, že som mohol päťkrát v súťaži triumfovať," uviedol Rooney podľa agentúry DPA.

Vďaku za ocenenie prejavil aj rodák z Dakaru a majster sveta s tímom Francúzska z roku 1998. "Keď som sa to dozvedel, zaspomínal som si, ako som začínal ako malý chlapec v Senegale a na predmestí Paríža. Byť dnes v spoločnosti takých mien ma napĺňa hrdosťou a dáva mi pochopiť, že aj ja som mal svoje kvality. Mal som šťastie, že som mohol nastupovať s hráčmi ako Thierry Henry či Dennis Bergkamp. Bola to dobrá kariéra," zaspomínal si Vieira.