Villarreal CF - Real Madrid 2:1 v 16. kole španielskej La Ligy

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Mužom zápasu bol španielsky útočník Gerard Moreno, ktorý prihral na prvý gól Yeremiho Pina a druhý sám strelil, keď premenil pokutový kop.

Villarreal 7. januára (TASR) - Futbalisti Villarrealu zdolali v 16. kole španielskej La Ligy na domácom ihrisku Real Madrid 2:1. "Biely balet" nevyužil zakopnutie prvej Barcelony a možnosť dostať sa v neúplnej tabuľke na čelo. Mužom zápasu bol španielsky útočník Gerard Moreno, ktorý prihral na prvý gól Yeremiho Pina a druhý sám strelil, keď premenil pokutový kop. "Žltá ponorka" zvíťazila nad obhajcom titulu prvýkrát po takmer piatich rokoch.

V zápase Mallorcy s Valladoidom sa čakalo na jediný gól až do posledných sekúnd duelu. V poslednej nadstavenej minúte rozhodol o výhre Mallorcy 1:0 premiérovým gólom v sezóne Abdon Prats. Za domácich odohral celý zápas slovenský obranca Martin Valjent a v 31. minúte videl šiestu žltú kartu v sezóne. Slovenský brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov Mallorcy.

La Liga - 16. kolo:

Villarreal CF - Real Madrid 2:1 (0:0)

Góly: 47. Pino, 63. Moreno (z 11 m) – 60. Benzema (z 11 m)

RCD Mallorca - Real Valladolid 1:0 (0:0)

Gól: 90.+4 Prats

/M. Valjent odohral celý zápas; D. Greif sedel na lavičke náhradníkov (obaja Mallorca)/