Villas-Boas je novým trénerom Tottenhamu

Portugalský tréner Andre Villas-Boas. Foto: TASR/AP Photo

Anglický futbalový klub Tottenham Hotspur stavil na portugalského kouča Andrea Villasa-Boasa, ktorý sa vracia do Premier League po takmer štyroch mesiacoch.

Londýn 3. júla (TASR) - Novým trénerom anglického futbalového klubu Tottenham Hotspur sa stal Andre Villas-Boas. Portugalský kouč sa tak vracia do Premier League iba štyri mesiace po tom, čo predčasne skončil v londýnskej Chelsea. Vo funkcii nahradí Harryho Redknappa.

Tridsaťštyriročný Villas-Boas sa pokúsi napraviť si pošramotenú povesť na Ostrovoch v tíme, ktorý v uplynulom ročníku obsadil v lige 4. miesto. Miestenku do Ligy majstrov však nezískal, keďže v najvyššej súťaži šiesta Chelsea vyhrala vo finále najcennejšieho európskeho pohára nad Bayernom a bude obhajovať titul.

Tottenham sa tak predstaví iba v Európskej lige, ktorú Villas-Boas vyhral s FC Porto v roku 2011.