Víťazom Okolo Romandie je Thomas, Sagan skončil na 77. mieste

Britský cyklista Geraint Thomas z tímu Ineos Grenadiers na trati počas 5. etapy cyklistických pretekov Okolo Romandie v nedeľu 2. mája 2021 vo Fribourgu. Foto: TASR/AP

V nedeľnej 5. etape, ktorou bola časovka na 16,19 km, dominoval Francúz Remi Cavagna (Deceuninck-Quick-Step), Peter Sagan prišiel do cieľa vo Fribourgu na 71. mieste, Juraj Sagan na 113.

Fribourg 2. mája (TASR) – Víťazom 74. ročníka cyklistických pretekov Okolo Romandie sa stal Geraint Thomas z tímu Ineos Grenadiers. Za 34-ročným Britom skončili v celkovom poradí jeho austrálsky tímový kolega Richie Porte (+28 s) a Talian Fausto Masnada (Deceuninck-Quick-Step, +38 s).

Slovákovi Petrovi Saganovi (Bora-hansgrohe), ktorý si na podujatí v tomto roku 2021 pripísal jeden etapový triumf a jedno tretie miesto, patrí v konečnom účtovaní 77. priečka (+42:52 min.). Brat trojnásobného majstra sveta Juraj skončil 117. (+1:24:59 h).