Quantcast
< sekcia Šport

Vlhová je kráľovnou Levi, jej piaty sob dostal meno Boris

Slovenka Petra Vlhová kŕmi sobie mláďa po triumfe v slalome Svetového pohára alpských lyžiarok vo fínskom Levi v nedeľu 21. novembra 2021. Foto: TASR/AP

Vlhová sa stala historicky najlepšou lyžiarkou v tomto stredisku.

Levi 21. novembra (TASR) - Petra Vlhová sa počas víkendu ukázala za polárnym kruhom v parádnom svetle. Vo všetkých štyroch kolách ženského slalomu zajazdila najrýchlejšie časy a vo fínskom Levi zaznamenala celkovo už svoj piaty triumf. Stala sa tak historicky najlepšou lyžiarkou v tomto stredisku a aj v nedeľu pomenovala podľa tradície mladého soba. Dostal meno Boris.

Vlhová po treťom mieste v ouvertúre SP v obrovskom slalome v Söldene vynechala paralelný slalom v Lechu. Chcela sa sústrediť na slalomy v Levi a to jej napokon vyšlo. "Hodnotím to veľmi dobre, pretože som opäť zvíťazila a každé víťazstvo je neskutočné. Podala som štyri výborné jazdy a vyšlo to takto," uviedla Vlhová vo videu pre Ski team Vlha/ZSL.

Slovenská lyžiarka zvíťazila na severe Európy aj v roku 2017. Rok predtým obsadila tretie miesto a v roku 2018 skončila druhá. Vlani tak ako teraz triumfovala v oboch slalomoch. Je tak najúspešnejšou lyžiarkou v Levi. "Vždy si verím, ale niekedy to môže vyjsť a niekedy nie. Ale som si istá mojim lyžovaním. Podala som najlepší výkon. Štatistky veľmi nesledujem, ale teším sa z toho. Levi mi naozaj prirástlo k srdcu," tvrdí Vlhová.

V sobotu išla bezchybne a čisté jazdy zopakovala aj v nedeľu. V oboch prípadoch nechala za sebou americkú spolufavoritku Mikaelu Shiffrinovú. V sobotu ju zdolala o 31 stotín, v nedeľu o 47. "Nezaujíma ma, aký je odstup, ale či mám zelené čísla, alebo červené. Dnes to bolo zelené a je mi jedno, či bol odstup taký alebo taký."

Organizátori v Levi zaviedli v roku 2013 milú tradíciu, víťazi pretekov za polárnym kruhom dostanú po triumfe sobie mláďa, narodené na jar. Po nakŕmení im dajú meno. Vlhová ich má už päť a preto s úsmevom poznamenala, že si už asi bude musieť založiť sobiu farmu. V sobotu soba pomenovala Michal, podľa jej priateľa. Po nedeľňajšom triumfe prekvapila brata: "Bude sa volať Boris ako môj brat. Je naozaj mojou obrovskou podporou. Takže je to pre neho."

Obhajkyňa veľkého glóbusu po vlaňajšej sezóne ukončila spoluprácu s trénerom Liviom Magonim, nahradil ho Švajčiar Mauro Pini. Ten dodal Vlhovej inú fazónu. "Mám pocit, že môj prejav je iný, ale neznamená to, že inak lyžujem. Ale mám nového trénera a som spokojnejšia a šťastnejšia. A cítim sa veľmi silná," zdôraznila 26-ročná Vlhová.