< sekcia Šport

Vlhová po 1. kole obrovského slalomu na treťom mieste

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v Kranjskej Gore, 16. januára 2021. Foto: TASR/AP

Vlhová s číslom 5 sa v náročných podmienkach snažila vďaka svojim silovým parametrom o dravú jazdu, ktorú podľa medzičasov zúročila predovšetkým v dolnej časti.

Kranjska Gora 16. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára na tretej priečke. V Kranjskej Gore zaostávala o 51 stotín sekundy za vedúcou Taliankou Martou Bassinovou, priebežne druhá bola Švajčiarka Michelle Gisinová s odstupom 0,27 s.

V Slovinsku sa rovnako ako vlani pre nedostatok snehu nesúťažilo v Maribore, ale v Kranjskej Gore na zjazdovke Podkoren, kde sa bežne konajú preteky mužov. Štartovalo sa o sedem bránok vyššie a lyžiarky sa museli vyrovnať s veľmi zľadovatenou strmou traťou. Vlhová s číslom 5 sa v náročných podmienkach snažila vďaka svojim silovým parametrom o dravú jazdu, ktorú podľa medzičasov zúročila predovšetkým v dolnej časti. "Som celkom spokojná, zatiaľ som na tretej pozícii. Myslím si však, že dnes nebudem mať dobrý pocit, trať je veľmi ťažká a veľmi ľadová. Cítim iba trasenie, viem, čo musím zmeniť v druhom kole, musím byť oveľa aktívnejšia na ľade. Keď sa tu bude človek iba viezť, tak dostane," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka v cieľových priestoroch.

Do 2. kola (14.00 h) sa pred Vlhovú zaradili iba Gisinová a víťazka úvodných dvoch tohtosezónnych "obrákov" Bassinová. Talianka sa na čele usadila vďaka čistej jazde, keď aj na ľade dokázala rezať pekné oblúky. Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá uspela v predchádzajúcej súťaži v tejto disciplíne, trochu stratila v závere a v cieli mala na štvrtom mieste o tri stotinky horší čas ako Vlhová.