Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Šport

Vo finále Maďarského pohára nedodržali diváci bezpečný odstup

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V Maďarsku už dávnejšie reštartovali súťaže.

Budapešť 4. júna (TASR) - Futbalisti Honvédu Budapešť oslavovali v stredu večer triumf v národnom pohári spolu s fanúšikmi, ktorí nedodržali bezpečný odstup nariadený na zamedzenie šírenia koronavírusu. Fotografie z arény v Budapešti ukázali masu fanúšikov, ktorá sa tešila spolu s trofejou aj hráčmi.

Honvéd v zostave so slovenským brankárom Tomášom Tujvelom vo finále zvíťazil nad Mezőkövesd Zsóry 2:1. Zabezpečil si tak účasť v pohárovej Európe v novej sezóne.

Hralo sa s obmedzeným počtom divákov v budapeštianskej Puskás Aréne. Fanúšikovia oboch klubov nedodržali "sociálny odstup" najmä pri góloch, a potom aj pri záverečných oslavách.

V Maďarsku už dávnejšie reštartovali súťaže. Organizátori zápasov musia dodržať napríklad nariadenie, že medzi každým obsadeným sedadlom musia byť tri voľné. Diváci tiež nemôžu sedieť priamo pred, resp. za sebou. Všetci hráči, celé realizačné tímy aj pracovníci klubov, ktorí sú v akcii priamo na štadióne musia mať negatívne testy na koronavírus. Informovala agentúra AP.