< sekcia Šport

Vo Švajčiarsku zaznamenali už 378 úmrtí na koronavírus

Muž s ochranným rúškom na tvári prichádza do univerzitnej nemocnice v Ženeve v pondelok 30. marca 2020. Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom vo Švajčiarsku stúpol v stredu 1. apríla 2020 z utorňajších 16 176 na 17 139. V krajine zaznamenali doteraz 378 úmrtí na ochorenie COVID-19. Foto: TASR/AP

Podľa údajov prestížnej Univerzity Johnsa Hopkinsa má Švajčiarsko v poradí deviaty najvyšší počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom.

Zürich 1. apríla (TASR) – Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom vo Švajčiarsku dnes stúpol z utorňajších 16 176 na 17 139. V krajine zaznamenali doteraz 378 úmrtí na ochorenie COVID-19. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na tamojší úrad pre zdravotníctvo.

Podľa údajov prestížnej Univerzity Johnsa Hopkinsa má Švajčiarsko v poradí deviaty najvyšší počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom.

Krajina pripravuje ďalšie opatrenia na zmiernenie vplyvu epidémie na ekonomiku. Švajčiarska vláda chce zvýšiť objem súčasného záchranného programu, ktorý schválila s cieľom podporiť podniky zasiahnuté koronavírusom. Banky už rozdali viac ako polovicu z celkovo 20 miliárd švajčiarskych frankov (18,90 miliardy eur) vyčlenených na štátom garantované úvery.

Na celom území Švajčiarska platí mimoriadna situácia. Všetky obchody, reštaurácie, bary či voľnočasové strediská sú zatvorené do 19. apríla.