< sekcia Šport

Vo veku 42 rokov zomrel senegalský futbalista Papa Bouba Diop

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Za reprezentáciu Senegalu odohral Diop 60 stretnutí, jeho zrejme najslávnejší gól je rozhodujúci zásah v úvodnom stretnutí MS v Japonsku a Kórejskej republike v roku 2002.

Dakar 29. novembra (TASR) - Bývalý futbalový reprezentant Senegalu Papa Bouba Diop zomrel vo veku 42 rokov po dlhej a ťažkej chorobe. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na viaceré senegalské médiá i oznámenia klubov, v ktorých niekdajší stredopoliar hrával.

Úprimnú sústrasť a veľký zármutok nad úmrtím vyjadrili francúzsky klub RC Lens či anglický FC Fulham. Kondolenciu pridali na svojom twitterovom účte aj Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) aj bývalý kanonier Anglicka Gary Lineker. "Strašne smutné, odišiel si taký mladý. Papa Bouba Diop, odpočívaj v pokoji," odkázal Lineker na sociálnej sieti.

Diop trpel nervosvalovým dedičným ochorením - tzv. Charcot-Marie-Toothovou chorobou.

Za reprezentáciu Senegalu odohral Diop 60 stretnutí, jeho zrejme najslávnejší gól je rozhodujúci zásah v úvodnom stretnutí MS v Japonsku a Kórejskej republike v roku 2002, v ktorom Senegal vyhral nad obhajcami trofeje z Francúzska 1:0.