< sekcia Šport

Vo veku 85 rokov zomrela legenda slovenského futbalu Justín Javorek

Na archívnej snímke legenda slovenského futbalu Justín Javorek preberá cenu fair play MUDr. Ivana Chodáka v kategórii "Za dlhoročnú príkladnú činnosť a celkový prínos pre futbal" z rúk primátora mesta Dolný Kubín Romana Matejova. Foto: TASR - SFZ

Po ukončení hráčskej kariéry pôsobil ako tréner v Rapide Bratislava, v Trenčíne, v bratislavskom Interi, Trnave, Prešove, Dunajskej Strede.

Bratislava 15. septembra (TASR) - V stredu ráno zomrel deň po svojich 85. narodeninách Justín Javorek, bývalý ligový brankár futbalových klubov Tatrana Prešov, ČH, Slovnaftu a Interu Bratislava. V roku 1969 sa stal po odchode do klubu Mersin Idmanyurdu SK prvým profesionálnym hráčom v tureckej prvej lige.

Bol členom kádra reprezentačného tímu Československa, ktorý získal bronzové medaily na majstrovstvách Európy 1960, štart za reprezentačné A-mužstvo si však nikdy nepripísal.

Po ukončení hráčskej kariéry pôsobil ako tréner v Rapide Bratislava, v Trenčíne, v bratislavskom Interi, Trnave, Prešove, Dunajskej Strede. Aj v tejto pozícii si udržal bohaté kontakty v Turecku, pôsobil v kluboch Galatasaray Istanbul a Altay Izmir. TASR informoval Slovenský futbalový zväz.