Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Vo voľných zostavách tímov putovalo zlato Ukrajinkám

Ukrajinské akvabely počas vystúpenia vo finále vo voľných zostavách tímov na ME v plaveckých športoch v Budapešti 14. mája 2021. Foto: TASR/AP

Striebro brali Španielky a bronz získali Izraelčanky.

Budapešť 14. mája (TASR) - Slovenskí reprezentanti v synchronizovanom plávaní Silvia Solymosyová a Jozef Solymosy obsadili na ME v plaveckých športoch v Budapešti vo voľnom programe 4. priečku zo štyroch štartujúcich miešaných dvojíc. Od rozhodcov dostali známku 76,1667 bodu. Zlato získali Rusi.

Vo voľných zostavách dvojíc získali zlato Rusky Svetlana Kolesničenková a Svetlana Romašinová za zostavu s hodnotou 97,9000 bodu. Druhé skončili Ukrajinky a tretie Rakúšanky. Súťaž odštartovala už v utorok, no pre poruchu reproduktorov v bazéne ju dokončili s dvojdňovým oneskorením. Slovenské duo Naďa Daabousová, Diana Miškechová sa ešte v utorok tesne nedostalo medzi finálovú dvanástku a vo výsledkovej listine mu patrilo konečné 13. miesto.

Pri neúčasti Rusiek sa tešili zo zlata vo finále voľných zostáv tímov Ukrajinky. Striebro brali Španielky a bronz získali Izraelčanky.