< sekcia Šport

Vodné pólistky SR idú do Turecka s náskokom a jasným cieľom

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta

Do istanbulského zápasu si proti domácim Turkyniam vzali 10-gólový náskok z domáceho stretnutia (19:9) a sú blízko k postupu na ME.

Istanbul 25. októbra (TASR) - Slovenské reprezentantky vo vodnom póle nastúpia v sobotu od 18.00 na 2. zápas play off kvalifikácie ME 2020. Do istanbulského zápasu si proti domácim Turkyniam vzali 10-gólový náskok z domáceho stretnutia (19:9) a sú blízko k postupu.

Podľa trénera Milana Henkricha bude v odvetnom zápase mimoriadne dôležitá prvá štvrtina. "Ak by sme v nej nedajbože dostali lacné góly, súper by sa mohol chytiť a mohlo by to byť ešte veľmi zaujímavé. Verím však, že sa tak nestane," poznamenal. Slovenky sa na duel v Turecku pripravovali aj v chorvátskom Varaždíne, kde absolvovali niekoľko tréningovým stretnutí. "Po prvom zápase proti Turecku bolo vidieť únavu na našich dievčatách. Trošku to už opadlo, no ja dievčatá neustále upozorňujem, že ešte stále nie je koniec. Je pred nami druhý zápas a už zo skúseností z minulého roka vedia, že ich v Istanbule čaká búrlivá atmosféra a že v športe je možné všeličo," zdôraznil Henkrich.

Slovenky už poznajú aj mená družstiev, s ktorými by sa stretli v základnej A-skupine na ME. Čelili by v nej Maďarsku či Rusku a poznajú aj dvojice, z ktorých by im vzišli ďalší súperi. "Je to zaujímavá skupina, ale pokiaľ je tam stále napísané SVK/TUR, tak je o tom predčasné hovoriť. Nechajme si to po sobotnej odvete," uviedol Henkrich.

Zloženie základných skupín ME 2020:

A-skupina: SLOVENSKO/Turecko, Maďarsko, Grécko, Česko/Srbsko, Portugalsko/Chorvátsko, Rusko
B-skupina: Rumunsko/Nemecko, Holandsko, Francúzsko/Ukrajina, Španielsko, Izrael/Švajčiarsko, Taliansko