Vodný slalom: Luknárová natiahla víťaznú sériu v National Cupe

Na archívnej snímke slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Emanuela Luknárová. Foto: TASR - Martin Baumann

Druhá Monika Škáchová ťukla trikrát a zaostala o 9,14 sekundy. Tretia skončila Ivana Chlebová s výrazným mankom na víťazku 20,35 s.

Bratislava 19. septembra (TASR) - Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš zvíťazil v sobotných predposledných pretekoch domáceho seriálu National Cup 2020. V Čunove v C1 zdolal o 1,24 sekundy Alexandra Slafkovského, tretí bol Michal Martikán (+2,80).

"Som spokojný s výsledkom, lebo sa mi podarilo vyhrať štyri z piatich pretekov. S jazdou až taký spokojný nie som, pretože trať bola veľmi náročná a hrozne dlhá. V nedeľu si to už budem iba užívať, pretože ma už nikto nemôže zdolať," povedal Beňuš.

Súťaž kanoistiek ovládla Emanuela Luknárová, ktorá uspela napriek dvom trestných sekundám. Druhá Monika Škáchová "ťukla" trikrát a zaostala o 9,14 sekundy. Tretia skončila Ivana Chlebová s výrazným mankom na víťazku 20,35 s. "Som spokojná s jazdou, ak keď tam boli chyby. Dala som si pozor na chyby z prvej jazdy, vyhrala som, takže som rada," uviedla Luknárová, ktorá dosiahla tretie víťazstvo za sebou.

V K1 sa medzi mužmi tešil Martin Halčin, druhé miesto si vybojoval Andrej Málek (+1,31), tretí bol Adam Gonšenica (+4,89). "Samozrejme som spokojný. Mrzia ma minulotýždňové majstrovstvá Slovenska, ktoré som pokazil. Ale inak fajn. Trať bola dlhšia ako zvykne byť, bolo to fyzicky náročnejšie, asi som to prehnal s tréningami, takže som dosť unavený a vytrápil som sa," povedal Halčin.

Medzi kajakárkami zvíťazila Soňa Stanovská pred Eliškou Mintálovou, tá doplatila na dve trestné sekundy, keď mala stratu 1,08 s. Tretie miesto obsadila Jana Dukátová (+2,75). "Rozhodne som spokojná, konečne mi to vyšla aj v kajaku a nielen iba singli. Trate sa stavajú na tých 100 až 110 sekúnd, takže dnes to dalo zabrať," povedala Stanovská.

výsledky:

muži
C1: 1. Matej Beňuš 112,00 s (0), 2. Alexander Slafkovský 113,24 (0), 3. Michal Martikán (všetci SR) 114,80 (0)
K1: 1. Martin Halčin 110,46 (0), 2. Andrej Málek 111,77 (0), 3. Adam Gonšenica (všetci SR) 115,35 (0)

ženy:
C1: 1. Emanuela Luknárová 135,57 (2), 2. Monika Škáchová 144,71 (6), 3. Ivana Chlebová (všetky SR) 155,92 (6)
K1: 1. Soňa Stanovská 124,55 (0), 2. Eliška Mintálová 125,63 (2), 3. Jana Dukátová (všetky SR) 127,30 (2)