Vodný slalom: Slovensko vo finále K1 dohromady s dvomi loďami

Na archívnej snímke slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová. Foto: TASR – Michal Svítok

Mintálová bola jediná slovenská zástupkyňa v semifinále medzi kajakárkami a chybu spravila iba na štrnástej bránke.

Liptovský Mikuláš 28. mája (TASR) - Vo finále ME vo vodnom slalome bude mať Slovensko v disciplíne K1 dohromady dve lode. Postup medzi najlepšiu desiatku vybojovala Eliška Mintálová, z mužov sa predstaví vo finále Jakub Grigar.

Mintálová bola jediná slovenská zástupkyňa v semifinále medzi kajakárkami a chybu spravila iba na štrnástej bránke. Po prejazde cieľom figurovala na treťom mieste a na víťaznú Talianku Stefanie Hornovú stratila 5,15 sekundy.

Grigar absolvoval bezchybnú jazdu a postúpil zo štvrtého miesta, na Jířího Prskavca stratil 1,59 sekundy. Jazdu mal pritom rozbehnutú ešte lepšie než český líder svetového poradia, veľa času však stratil v prostrednej časti kanála.

Semifinále naopak nevyšlo Adamovi Gonšenicovi a Martinovi Halčinovi. Prvému menovanému chýbalo na postup 3,15 s - najprv urobil chybu v úvode trate, keď "chytil" dve sekundy na päťke a ďalšiu penalizáciu dostal, keď sa snažil svoju chybu vykompenzovať v závere. Halčin obsadil 29. pozíciu s dvojsekundovým trestom.