Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Vodný slalom: Luknárová získala v C1 do 23 rokov bronz

Na archívnej snímke slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Emanuela Luknárová. Foto: TASR - Martin Baumann

Druhá Slovenska v najlepšej desiatke Simona Glejteková finálovú jazdu nedokončila. Soňa Stanovská ukončila svoje pôsobenie v semifinále, v ktorom dosiahla 18. najrýchlejší čas.

Ivrea 9. júla (TASR) - Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Emanuela Luknárová získala bronz na MSJ v talianskej Ivrei v C1 v kategórii do 23 rokov. Vo finále zaostala za víťaznou Taliankou Elenou Borghiovou o 6,96 s, keď si pripísala dve trestné sekundy.

Slovenským kanoistom sa v C1 v kategórii do 23 rokov nedarilo, všetci traja skončili pred bránami finále. Najlepšie si v semifinále počínal Ľudovít Macúš, ktorý obsadil 12. priečku. Juraj Dieška skončil na 16. mieste a Adam Janovčík na 28. pozícii.