Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Vodný slalomár Beňuš v C1 tesne za pódiom, zvíťazil Francúz Gestin

Na archívnej snímke slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš. Foto: TASR - Michal Svítok

Beňuš predviedol čistú jazdu a za tretím Adamom Burgessom zaostal o 39 stotín, hoci Brit dostal dve trestné sekundy.

Krakov 19. júna (TASR) - Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš obsadil 4. miesto v nedeľných pretekoch Svetového pohára v Krakove v disciplíne C1. Iba tesne tak nezabezpečil pre Slovensko prvé pódiové umiestnenie v sezóne SP.

Beňuš predviedol čistú jazdu a za tretím Adamom Burgessom zaostal o 39 stotín, hoci Brit dostal dve trestné sekundy. Zvíťazil Francúz Nicolas Gestin s bezchybným výkonom o štyri stotinky pred Slovincom Benjaminom Savšekom, ktorý mal jeden ťuk.

V pretekoch žien zvíťazila Britka Mallory Franklinová s náskokom 1,17 s pred Francúzkou Marjorie Delassusovou a 4,52 pred Češkou Martinou Satkovou. Všetky tri pretekárky na pódiu zaznamenali dve trestné sekundy. Slovenky sa vo finále nepredstavili.

Súťaže v extrémnom slalome kajakárov vyhrali Brit Christopher Bowers a Holanďanka Martina Wegmanová. Zo Slovákov sa viac darilo Jakubovi Stanovskému, ktorý postúpil do semifinále. V ňom ho odsunuli na záver výsledkovej listiny, keďže zle predviedol povinného "eskimáka."