Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Mintálová skončila desiata vo finále K1 v Prahe, zvíťazila Foxová

Na archívnej snímke slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová. Foto: TASR/AP

Mintálová dosiahla v semifinále štvrtý najlepší čas, no finálová jazda jej nevyšla.

Praha 11. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová obsadila na podujatí Svetového pohára v pražskej Troji desiate miesto v K1. V sobotnom finále si pripísala až 54 trestných minút a za víťaznou Austrálčankou Jessicou Foxovou zaostala o 55,68 sekúnd. Foxová triumfovala aj s dvomi trestnými minútami, druhá skončila Nemka Elena Liliková (+0,89 s), pódium doplnila Camille Prigentová z Francúzska (+1,42).

Mintálová dosiahla v semifinále štvrtý najlepší čas, no finálová jazda jej nevyšla. Dotyk mala už na druhej bránke, ťukla aj desiatu a na 11. bránke dostala "päťdesiatku", čo definitívne pochovalo jej medailové nádeje. Mintálová bola jedinou slovenskou zástupkyňou vo finále. Zuzana Paňková sa do elitnej desiatky neprebojovala, v semifinále skončila s dvomi trestnými sekundami a stratou 14,97 s na 25. mieste.