< sekcia Šport

Volejbal: Brusno chce v európskej premiére potrápiť španielskeho lídra

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Kormidelníka Piraní môže tešiť skutočnosť, že v zostave sa pomaly udomácňuje nová srbská posila, skúsená 33-ročná a 196 cm vysoká blokárka Danijela Nikičová.

Bratislava 22. novembra (TASR) - Hráčky Piraní Brusno čaká v pondelok a utorok volejbalový sviatok - po prvý raz v klubovej histórii sa predstavia na európskej scéne. Premiéra by to mala byť viac ako náročná - v dvojzápase šestnásťfinále Challenge Cupu bude na druhej strane siete stáť skúsený káder rozbehnutého lídra španielskej Superligy, tím Sanaya Libby's La Laguna z Kanárskych ostrovov.

Po dohode klubov sa obe stretnutia uskutočnia v domácej hale Brusna v Slovenskej Ľupči so začiatkom o 18.00 h, viesť ich bude česko-belgická rozhodcovská dvojica Michaela Hladišová, Paul Herbots. Pre Brusno, ktorému sa v tejto sezóne zatiaľ nedarí podľa predstáv, je konfrontácia s popredným tímom z Pyrenejského polostrova výzvou. "Všetci vieme, že proti kvalitnému španielskemu tímu nie sme favoriti. Do dvojzápasu ideme s tým, že chceme čo najlepšie reprezentovať klub a Slovensko, s maximálnym nasadením a so snahou znepríjemniť súperovi cestu do ďalšieho kola," povedal pre web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) tréner Tibor Štrajánek, ktorý v úvode októbra rozšíril realizačný tím „Piraní“.

Volejbalistky Brusna, ktoré pred sezónou ohlásilo vysoké ambície na domácej scéne, sa v úvode ročníka trápia, z extraligovej výhry sa naposledy tešili 10. októbra a po piatich prehrách za sebou (bilancia 2-8) klesli v extralige na 7. priečku. Veľkou ranou pre klub sú zdravotné problémy päťnásobnej slovenskej Volejbalistky roka Jaroslavy Pencovej, ktorá v zostave absentuje už niekoľko týždňov a jej prípadný návrat na palubovky je v nedohľadne.

"V ostatných týždňoch sme museli často improvizovať, nevyhli sa nám ani zranenia. Družstvo budujeme za pochodu, čo počas súťaže, samozrejme, nie je ideálne. Aj to je príčinou, prečo sme nedosiahli želané výsledky. Verím však, že tvrdá práca sa neskôr prejaví a lepšie výsledky sa čoskoro dostavia," skonštatoval Štrajánek. Kormidelníka Piraní môže tešiť skutočnosť, že v zostave sa pomaly udomácňuje nová srbská posila, skúsená 33-ročná a 196 cm vysoká blokárka Danijela Nikičová a k solídnym výkonom sa rozohrala mladá venezuelská smečiarka Johenlis Belisariová, ktorá je s priemerom 4 body na set v extraligových štatistikách tretia za Erikou Bočkay z UKF Nitra a Zuzanou Šepeľovou zo Slávie EU Bratislava. Ďalšími legionárkami v tíme sú mexická nahrávačka Sashiko Sanayová a brazílska blokárka Ana Clara.

Tím La Laguny so štyrmi legionárkami z USA, Francúzska a Kuby v novej sezóne španielskej Superligy zvíťazil v ôsmich z deviatich stretnutí. La Laguna je trojnásobný vicemajster Španielska z rokov 2016 - 2018, k poslednému ligovému striebru pomohla tímu aj slovenská smečiarka Miroslava Kijaková.

V Ľupči sa bude bojovať o postup na decembrový turnaj do rumunského mesta Sibiu (8. - 10. 12.). Európska volejbalová konfederácia (CEV) tento týždeň oznámila, že osemfinále a štvrťfinále v Challenge Cupe aj CEV Cupe sa bude v tejto sezóne hrať na jednom mieste a len na jeden zápas. Na úspešného z dvojzápasu na Slovensku čaká v ďalšom kole hostiteľ turnaja Alba Blaj.


CHALLENGE CUP ŽIEN - ŠESTNÁSŤFINÁLE


VK Pirane Brusno (SR) - Sanaya Libby's La Laguna (Šp.)

/pondelok 23. 11. o 18.00 h v Slovenskej Ľupči/

Sanaya Libby's La Laguna (Šp.) - VK Pirane Brusno (SR)

/utorok 24. 11. o 18.00 h v Slovenskej Ľupči/