Quantcast
< sekcia Šport

Volejbal: Česko - Slovensko 3:1 v dueli Zlatej Európskej ligy žien

Ilustračná snímka. Foto: TASR HINA/Zvonko KUCELIN

V záverečnom zápase v B-skupine privítajú Slovenky 8. júna v Poprade Chorvátky.

Karlove Vary 5. júna (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky neuspeli ani v treťom vystúpení v Zlatej Európskej lige. V Karlovych Varoch podľahli domácemu Česku 1:3. Rovnakým výsledkom prehrali so súperom aj v stredajšom federálnom derby v Nitre. V záverečnom zápase v B-skupine privítajú Slovenky 8. júna v Poprade Chorvátky.

Karlove VaryZlatá Európska liga žien, B-skupina:Česko - SLOVENSKO 3:1 (-23, 23, 15, 17)

rozhodovali: Jankovič (Srb.), Činátl (ČR), 500 divákov

Česko: Svobodová 2, Jehlářová 9, Orvošová 16, Mlejnková 18, Trnková 9, Válková 3, libero Dostálová (Bukovská 1, Koulisani 0, Pavlíková 1, Faltínová 12, Grabovská 2, Blažková 0). Tréner: I. Athanasopoulos.

SLOVENSKO: K. Fričová 10, Ter. Hrušecká 8, Šunderlíková 17, Žernovič 7, Boledovičová 4, Ovečková 1, liberá Jančová a Magdinová (S. Slivková 0, Šepeľová 3, Herdová 4). Tréner: M. Mašek.


Slovenky si v prvom sete udržiavali tesný náskok a lepšie zvládli aj koncovku. V druhom dejstve hostky zmazali päťbodové manko, no Češky im opäť odskočili na 23:20. Slovenky síce vyrovnali na 23:23, záver však patril domácemu družstvu. Češky sa dostali na koňa a v treťom sete na palubovke od začiatku dominovali. Slovenky mali v tejto fáze duelu problémy v obrane a nedokázali sa presadiť ani v útoku. Vo štvrtom sete si domáce hráčky aj vďaka úspešným smečom Jehlářovej vybudovali náskok 19:11 a zápas už dotiahli do víťazného konca.

Povedali po zápase /zdroj: svf.sk/

Michal Mašek, tréner Slovenska: „Prvé dva sety sme hrali dobre takticky aj technicky. Čo sme si povedali, to dievčatá dodržiavali. Škoda koncovky druhého setu, kde nám „utieklo“ pár lôpt. Inak sme mohli viesť 2:0 na sety. Potom bolo vidieť úpadok našej hry. Hrali sme nepresne a bez emócií. Tretí a štvrtý set sme nehrali dobre. V prvých dvoch setoch sme hrali dobrý volejbal a na tom musíme stavať.

Lenka Ovečková, kapitánka Slovenska: „V prvom sete sme dobre podávali aj prihrávali. V druhom sme prehrali koncovku a práve to rozhodlo celý zápas. Musíme sa z toho poučiť a pripraviť sa na posledný zápas proti Chorvátkam, ktorý nás čaká v stredu v Poprade. Chceme tam predviesť dobrý volejbal.
Na archívnej snímke v popredí Lenka Ovečková Bratislava, 22. septembra 2017 v Bratislave.
Foto: TASR/Pavel Neubauer

Ema Magdinová, libero Slovenska: „Škoda našej hry v druhom sete . Ktovie, ako by sa ten zápas vyvíjal ďalej. Prehrávali sme o viac ako šesť bodov a skvele sme to dotiahli do koncovky. V treťom a štvrtom sete sme sa trápili v útoku. Češky nám odskočili a nevedeli sme dohnať ich náskok. Bohužiaľ, nevyšlo nám to. Máme veľa dobrých momentov, len musíme byť stále trpezlivé a verím, že sa to v Poprade zlomí. Dúfam, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov! Chceli by sme sa rozlúčiť so Zlatou Európskou ligou víťazne.

Karin Šunderlíková, univerzálka Slovenska: „Myslím si, že sme mohli podať lepší výkon. V prvom sete sme na nich vyleteli. Dobre sme bránili a hrali sme odvážne na útoku. Škoda, že nám to nevydržalo aj v nasledujúcom sete, kedy sme trochu poľavili v koncentrácii a museli sme doťahovať nepriaznivý stav. Tretí a štvrtý set mali Češky už vo svojich rukách. Dobre nás bránili, my sme sa už potom trápili v útoku a spravili sme veľa vlastných chýb.


tabuľka B-skupiny:1. Česko 3 3 0 9:2 9

2. Chorvátsko 2 1 1 3:3 3

3. SLOVENSKO 3 0 3 2:9 0ďalší program SR v ZEL žien:8. júna o 16.30 h: SR - Chorvátsko (Poprad)