Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Šport

Koseková bude druhýkrát v kariére pôsobiť v Békéscsabe

Barbora Koseková, archívne foto. Foto: TASR – Dano Veselský

Počas prvej anabázy získala maďarský titul aj zlato v stredoeurópskom MEVZA Cupe.

Békéscsaba 26. mája (TASR) – Kapitánka slovenskej reprezentácie volejbalistiek Barbora Koseková bude opäť hrať za RSE Békéscsaba. S maďarským klubom sa dohodla na spolupráci do konca ročníka 2020/2021 a bude v ňom pôsobiť druhýkrát v kariére po sezóne 2017/2018.

Počas prvej anabázy získala maďarský titul aj zlato v stredoeurópskom MEVZA Cupe. "Do Békéscsaby sa veľmi teším. Mám na ňu mnoho krásnych spomienok, v zahraničí to pre mňa bola doteraz najúspešnejšia sezóna. V minulej sezóne ma kontaktovali viackrát - počas môjho pôsobenia v Nyíregyháze a potom aj v Trentine.

Vážnejšie to začalo byť vtedy, keď som sa z Talianska vrátila domov,"
povedala 25-ročná nahrávačka na oficiálnej stránke Slovenskej volejbalovej federácie.

O Kosekovú sa zaujímali aj iné kluby. "Riešila som aj ponuky z Nemecka, Francúzska, Poľska, dokonca z Talianska. Viacero klubov však pre 'koronu' nevedelo, aká bude ich finančná situácia a v rámci rozhovorov sme sa veľmi neposunuli. Ponuka z Békéscsaby bola priama a hneď sa mi zapáčila, takže som sa rozhodla pre návrat. Mali o mňa veľký záujem, takže verím, že to bude po všetkých stránkach dobrý rok," povedala Koseková, ktorá sa momentálne pripravuje doma v Bratislave.

"V klube chcú, aby sme boli na sezónu pripravené čo najlepšie. Spoluhráčky momentálne absolvujú niekoľkotýždňový kondičný program. Ja som dostala zadania na dom', ktoré zahŕňajú cvičenie aj beh. Šesťkrát do týždňa posielam trénerom videá, takže sa vôbec nenudím."