< sekcia Šport

Volejbalistka Krišková si zahrá v talianskej A1 za Casertu

Na snímke podáva Romana Krišková (Slovensko) vo volejbalovom zápase C-skupiny žien Slovensko - Česko Zlatej európskej ligy Foto: TASR - Martin Baumann

Krišková pred odchodom do Francúzska pôsobila v Liberci, univerzitných tímoch v USA aj bratislavskej Slávii.

Bratislava 30. júna (TASR) - Slovenská volejbalistka Romana Krišková bude v novej sezóne pôsobiť v prestížnej talianskej Serie A1. Dvadsaťsedemročná univerzálka či smečiarka sa dohodla na spolupráci s klubom Volalto Caserta. Krišková bude prvou Slovenkou v súťaži od ročníka 2017/2018, keď si dres Legnana obliekala blokárka Jaroslava Pencová. Informoval oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Mladšia z úspešného súrodeneckého volejbalového dua Kriškovcov sa sťahuje na Apeninský polostrov po dvoch sezónach vo francúzskej Ligue A, kde hrávala za Paríž Saint-Cloud a Quimper. "Po dvoch rokoch vo francúzskej Pro A som chcela zmenu. Prišla ponuka z talianskej A1 a nemala som nad čím váhať. Veľmi sa teším, že si zahrám v jednej z najkvalitnejších líg sveta a okúsim taliansku školu volejbalu," povedala Krišková.

"Dva roky vo Francúzsku neboli ľahké. Trápili sme sa so zraneniami v oboch družstvách, a tak ma tréneri museli posunúť z 'účka' na smeč. Našťastie som sa chytila aj na smeči a teraz prišla ponuka do A1," doplnila slovenská volejbalistka, s ktorou rátajú v novom klube práve na smečiarsky post.

Caserta bola v uplynulom ročníku najvážnejším kandidátom na vypadnutie do Serie A2, keď z 20 zápasov vybojovala len dve víťazstvá, ale koronavírus a následné rozhodnutia orgánov jej dali šancu hrať medzi elitou aj v ďalšej sezóne. Klub z mesta neďaleko Neapola už potvrdil príchod iných dvoch legionárok - družstvo posilnia brazílska nahrávačka Bruna Lemosová a srbská univerzálka Milica Kuburová, ktorá bola v tomto ročníku spoluhráčkou Nikoly Radosovej v Drážďanoch.

Krišková pred odchodom do Francúzska pôsobila v Liberci, univerzitných tímoch v USA aj bratislavskej Slávii. Patrila do úspešnej generácie mládežníckych reprezentantiek SR, v rokoch 2009 - 2011 si zahrala na európskych a svetových šampionátoch kadetiek aj junioriek. V národnom tíme si doteraz pripísala 14 štartov.