Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Volejbal-kval.ME: Slováci zvíťazili v Maďarsku 3:1

Ilustračná snímka. Foto: TASR Henrich Mišovič

V ďalšom zápase nastúpia v stredu v Nitre proti lídrovi tabuľky Španielsku (18.00 h) a v sobotu 20. augusta uzavrú kvalifikačné boje v Tbilisi proti domácim Gruzíncom (19.00 h).

Budapešť 13. augusta (TASR) - Slovenskí volejbalisti uspeli vo svojom štvrtom dueli v F-skupine kvalifikácie o postup na ME 2023. V Budapešti zdolali domáce Maďarsko 3:1 a na konte majú deväť bodov. Sobotným triumfom sa priblížili k účasti na európskom šampionáte.

V ďalšom zápase nastúpia v stredu v Nitre proti lídrovi tabuľky Španielsku (18.00 h) a v sobotu 20. augusta uzavrú kvalifikačné boje v Tbilisi proti domácim Gruzíncom (19.00 h). Zo siedmich štvorčlenných skupín postúpia na záverečný turnaj víťazi a päť najlepšie umiestnených tímov na druhom mieste.

kval.ME 2023:

Maďarsko - SLOVENSKO 1:3 (-21, -16, 22, -20)

Rozhodovali: Pop (Rum.) a Varbanov (Bul.)

zostavy:

Maďarsko: Pesti, Szabo, Horváth, Gergye, Tomanóczy, Keen, Blazsovics, Magyar, Kovacs, Boa, Péter, Hubicska, Török, Kholmann (liberá Bozóki, Bán)

SR: Ondrovič, Firkaľ, Michalovič, Kriško, Kováč, Ihnát, Lamanec, Prokopec, Vitko, Kasperkevič, Porubský, Palgut, Jalovecký (liberá Turis, Mačuha)

Slováci v prvom sete odskočili súperovi za stavu 4:4, keď získali päť bodov za sebou. Vedenie si pomerne dlho udržiavali a aj keď sa Maďarom podarilo priblížiť na rozdiel dvoch bodov, ich súper prvý set dotiahol do víťazného konca 25:21.

V ďalšom Kardošovi zverenci otočili zo 4:5 na 11:5 a náskok si udržali. Súpera nepustili bližšie, ako na rozdiel piatich bodov a druhý set nakoniec vyhrali jednoznačne 25:16.

V treťom sete sa oba tímy naťahovali o každý bod. V jeho závere sa domáci ujali vedenia 24:21 a set si už nenechali ujsť. Aj záverečné dejstvo malo dlho vyrovnaný priebeh , za stavu 18:18 však Maďari dovolili Slovákom odskočiť na rozdiel piatich bodov. Tí dokázali využiť druhý mečbal a štvrtý set vyhrali 25:20.