Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Slovenky do 17 rokov prehrali na ME s Tureckom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Naše volejbalistky dokázali so súperom držať krok len v jednom sete.

Podgorica 4. októbra (TASR) – Slovenská volejbalová reprezentácia kadetiek utrpela na ME do 17 rokov v čiernohorskej Podgorici druhú prehru. Rovesníčkam z Turecka podľahla 0:3 a v šesťčlennej I. skupine jej s vyrovnanou bilanciou (2-2) a 6 bodmi patrí priebežne 3. priečka.

Ak sa v závere bojov v skupine nezrodí prekvapenie z kategórie senzácie, Slovenky by v utorok od 15:00 mali bojovať so Slovinkami o konečnú 3. priečku v skupine a následne vo štvrtok a piatok v skupine o 5. - 8. miesto.

Úradujúce majsterky Európy tejto generácie Turkyne (zlaté z vlaňajších ME "16") odohrali celý zápas v najsilnejšej zostave, kontrolovali priebeh a ako prvé si vybojovali miestenku do semifinále. Zverenkyne trénera Mareka Maličkého viedli v stretnutí len raz – v úvode druhého setu (3:1). V druhom sete tiež takmer dokázali zmazať šesťbodové manko, keď zo 7:13 skorigovali na 15:16, ale do koncovky sa nedostali ani raz.

Marek Maličký, tréner SR 17: „Aktuálne majsterky Európy Turkyne dnes hrali úplne bezchybne v útoku. Nám sa podarilo zatlačiť ich a držať s nimi krok len v druhom sete do stavu 15:16, potom však prišla na podanie jedna z ich hráčok a nedokázali sme spraviť side-out.

Dievčatám nemôžem uprieť snahu a bojovnosť, v tomto smere to bolo absolútne v poriadku. Tento zápas musíme hodiť za hlavu a pripraviť sa na zajtrajší súboj so Slovinskom."