< sekcia Šport

UKF Nitra do osemfinále Challenge Cupu, Švajčiarky sa odhlásili

Radosť hráčok Nitry. Foto: TASR - Milan Ivanič

Druhý slovenský zástupca v súťaži VK Pirane Brusno sa v šestnásťfinále stretne so španielskym tímom z Kanárskych ostrovov Sanaya Libby's La Laguna.

Bratislava 20. októbra (TASR) - Volejbalistky slovenského klubu Volley project UKF Nitra postúpili bez boja do osemfinále európskeho Challenge Cupu 2020/2021. Švajčiarsky súper Nitraniek v novembrovom šestnásťfinále Sm'Aesch Pfeffingen zo súťaže odstúpil kvôli rizikám súvisiacim s pandémiou koronavírusu, informoval o tom prostredníctvom sociálnych sietí.

V decembrovom osemfinále by si mal suverén doterajšieho priebehu slovenskej extraligy (bilancia 5-0) zmerať sily so severomacedónskym Vardarom Skopje, ktorý z rovnakého dôvodu postúpil bez boja cez fínsku Hämeenlinnu. Informoval o tom oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Druhý slovenský zástupca v súťaži VK Pirane Brusno sa v šestnásťfinále stretne so španielskym tímom z Kanárskych ostrovov Sanaya Libby's La Laguna. Prvý zápas v domácej hale Piraní v Slovenskej Ľupči je na programe vo štvrtok 12. novembra, odveta v La Lagune o dva týždne v stredu 25. novembra. Postupujúceho čaká v osemfinále úspešný zo súbojov rumunského CSM Volei Alba Blaj a švajčiarskeho VBC Cheseaux.

Brusno aj UKF Nitra štartujú na európskej scéne po prvý raz v klubovej histórii.

CEV Challenge Cup žien 2020/2021:šestnásťfinále:

Sm'Aesch Pfeffingen (Švaj.) - Volley project UKF Nitra
/Pfeffingen odstúpil, Nitra postúpila bez boja/

VK Pirane Brusno - Sanaya Libby's La Laguna (Šp.)
/12. novembra o 18.00 h v Slovenskej Ľupči, odveta 25. novembra o 19.00 h SEČ v La Lagune/

osemfinále:

prvé zápasy 8.-10. decembra, odvety 22.-24. decembra/

Volley project UKF Nitra - ŽOK Vardar Skopje (S.Mac.)
VK Pirane Brusno/ Sanaya Libby's La Laguna - CSM Volei Alba Blaj (Rum.)/VBC Cheseaux (Švaj.)