< sekcia Šport

Brusno skvelo otočilo zápas s La Laguna

Ilustračné foto. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

S favorizovaným lídrom španielskej ligy prehrávali už 0:2 na sety, no predviedli skvelý obrat.

Slovenská Ľupča 23. novembra (TASR) – Volejbalistky VK Pirane Brusno zvíťazili v prvom zápase 16-finále Challenge Cup-u nad Sanayou Libby's La Laguna 3:2.

S favorizovaným lídrom španielskej ligy prehrávali už 0:2 na sety, no predviedli skvelý obrat. Rozhodujúci tajbrejk vyhrali 15:9. Odveta je na programe v utorok 24. novembra o 18:00 tiež v Slovenskej Ľupči – domácej hale Brusna.

Tibor Štrajánek, tréner Brusna: „Po druhom sete som dievčatám povedal, že sme sety mali rozohraté dobre, ale vlastnými chybami v medzihre sme súpera dostali na koňa a nás pod tlak. To sa neskôr zmenilo, eliminovali sme chyby, pritvrdili sme na podaní.

Dôležité bolo, že sme dodržiavali taktické pokyny a že sme po celý čas hrali ako tím. Bola to tímová práca, v útoku aj v obrane. Pripravovali sme sa dôsledne, mali sme súpera dobre rozobratého a určili sme správnu taktiku.

Pomohol nám aj mentálny kouč a iné malé detaily, ktoré nás priviedli k úspechu. Myslím si, že máme aj na viac, doteraz sme to z objektívnych príčin nemohli celkom ukázať, no ja som stále veril, že to časom bude lepšie."


Natália Vrabcová, nahrávačka Brusna: „Aj keď sme proti Španielkam neboli favoritkami, snažili sme sa vybojovať čo najlepší výsledok.

Začiatok zápasu pre nás nebol veľmi priaznivý, našu hru sme však dokázali každým setom zlepšovať a tretí sme už dotiahli do úspešného konca. Práve víťazný set nám dodal potrebné sebavedomie a ďalšiu motiváciu do štvrtého setu, ktorý sme napokon tiež zvládli. V tajbrejku sme vďaka dobrej hre a veľkej túžbe po víťazstve spečatili našu výhru."


1. zápas 16-finále Challenge Cup-u žien:VK Pirane Brusno – Sanaya Libby's La Laguna 3:2 (-16, -21, 20, 21, 9)
Zápas: trval 110 minút
Rozhodovali: Hladišová (ČR), Herbots (Belg.), bez divákov

Brusno: Sanayová 0, Belisariová 19, Ana Clara 16, Kvasnová 21, Dlhošová 6, Nikičová 13, libero B. Patáková (Tomková 0). Tréner: T. Štrajánek.

La Laguna: Arredondová 22, Jordanová 9, Suárezová 16, Jeanpierrová 8, Wagnerová 12, Aracová 4, libero Pérezová (Izquierdová 0, Ordóňezová 1, Delgadová 0). Tréner: J. D. García.