< sekcia Šport

Volejbalisti SR majú za sebou prvý tréning, Gavenda: Pociťujem chvenie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V Bruseli sú všetky reprezentácie ubytované v jednom hoteli, Slováci teda mali česť stretnúť aj svojich súperov. Tým stúpa aj ich nervozita.

Brusel 12. septembra (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti majú za sebou prvý tréning v dejisku ME 2019 v Bruseli. Zverenci Andreja Kravárika si priestory Arény Palais 12, ktorá je jednou z najväčších krytých hál v Belgicku s kapacitou 15.000 divákov, pochvaľujú. Pred odchodom do Antverp v nej odohrajú dva zápasy v B-skupine, prvý už v piatok o 17.30 h proti Španielsku.

Aréna sa nachádza vo výstavnom parku Heysel a bola postavená v roku 1989. V roku 2013 ju zrekonštruovali a znovu otvorili. Nachádza sa blízko nej aj Atómium, jedna z dominánt a symbolov mesta Brusel. Vo štvrtok v nej Kravárikovi zverenci trénovali, potom ich čakal videorozbor. Slováci v nej však už hrali v máji v zápase Európskej ligy. "Teraz je o niečo väčšia a tmavšia, takže orientácia je ťažšia, ale rýchlo sme si zvykli. Ale je škoda, že sme v nej nemali viac tréningov," povedal pre TASR univerzál Filip Gavenda, ktorý si na ME odkrúti premiéru.

Oproti zápasu v Európskej lige si slovenskí reprezentanti museli zvyknúť iba na jednu drobnosť. "Mali sme striedačky na opačnej strane, to je všetko. Keď sme tu vtedy hrali bolo dosť divákov, ktorí boli navyše hluční, takže čakám, že to bude rovnaké," dodal Gavenda.

V Bruseli sú všetky reprezentácie ubytované v jednom hoteli, Slováci teda mali česť stretnúť aj svojich súperov. Tým stúpa aj ich nervozita. "Hovorili sme s chalanmi, že keď vidíme hráčov ako Nemca Georgea Grozera, je to veľká motivácia. Pociťujeme už chvenie na tele a určite bude zajtra aj nejaká nervozita," potvrdil Gavenda a dodal: "Ide sa už o niečo hrať, už to nie je príprava, takže treba zo seba vydať maximum. Každý tím tu má to najlepšie, ťažké zápasy očakávam aj so Španielskom a Rakúskom."

S týmito súpermi sa Slováci na šampionáte stretnú hneď na začiatku, slovenský univerzál to považuje za výhodu. Oba zápasy považujú za kľúčové tréner Kravárik i hráči. Španieli a Rakúšania patria do rovnakého výkonnostného koša ako Slovensko a postup zo skupiny by mohol viesť práve cez nich. "Je dobré, že sme dostali tieto dva zápasy na začiatok. Ak by sme hrali neskôr, nemuseli by sme mať toľko síl, ale nechcem, aby to znelo ako výhovorka. Verím, že budeme mať dostatok chuti a dravosti a poriadne sa do toho oprieme," dodal pre TASR Gavenda.

/vyslaný redaktor Michal Runák/