< sekcia Šport

Volejbalistka Radosová premiérovo získala Cenu fanúšika

Na archívnej snímke volejbalistka roka Nikola Radosová. Foto: FOTO TASR - Henrich Mišovič

Radosová sa s Drážďanmi vo februári tešila zo zisku Nemeckého pohára, v lete zamierila do Nyíregyházy.

Bratislava 29. apríla (TASR) - Držiteľkou Ceny fanúšika v rámci ankety Volejbalistka roka 2020 sa stala Nikola Radosová. Reprezentačná smečiarka, ktorá v pondelok oslávi 29. narodeniny, získala 580 hlasov a na pomyselnom fanúšikovskom tróne strieda libero Michaelu Špankovú. Do online hlasovania na facebooku SVF sa zapojilo viac než 1600 volejbalových priaznivcov.

Radosová sa s Drážďanmi vo februári tešila zo zisku Nemeckého pohára, v lete zamierila do Nyíregyházy. V Maďarsku od začiatku sezóny patrila k oporám tímu, zaradila sa medzi najväčšie osobnosti súťaže a figurovala na popredných priečkach bodových štatistík.

Na druhom mieste v hlasovaní o Cenu fanúšika skončila Barbora Koseková s 373 hlasmi, tretiu pozíciu obsadila Tereza Hrušecká (212 hlasov). Na ďalších priečkach sa umiestnili Mária Žernovičová, Michaela Španková a Karin Palgutová.

Táto šestica tvorí finálovú šestku v hlavnej ankete Volejbalistka roka 2020. V tradičnej ankete už triumfovali spomedzi súčasných finalistiek dve hráčky - vlani smečiarka Žernovičová (ešte s dievčenským priezviskom Kostelanská) a predvlani Radosová. O termíne a spôsobe vyhlásenia výsledkov bude SVF informovať neskôr s prihliadnutím na aktuálnu situáciu.



VOLEJBALISTKA ROKA 2020 - CENA FANÚŠIKA - VÝSLEDKY:

1. Nikola Radosová (Drážďany/Nem., Nyíregyháza/Maď.) 580 hlasov

2. Barbora Koseková (Nyíregyháza/Maď., Trentino/Tal., Békéscsaba/Maď.) 373

3. Tereza Hrušecká (Strabag Bilíkova Pezinok) 212

4. Mária Žernovičová (Vasas Budapešť/Maď.) 202

5. Michaela Španková (UKF Nitra) 200

6. Karin Palgutová (Nancy/Fr.) 87

*Uvedené sú kluby, v ktorých hráčky pôsobili v roku 2020.