Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Šport

Volejbalistky Slovenska na MS do 18 rokov postúpili do osemfinále

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Slovenské kadetky vďaka víťazstvu nad Argentínou 3:1 v záverečnom súboji D-skupiny postúpili medzi najlepšiu šestnástku z tretieho miesta.

Durango 25. septembra (TASR) - Slovenské volejbalistky sa prebojovali do osemfinále majstrovstiev sveta dievčat do 18 rokov v mexickom Durangu. Postup im zabezpečila už piatková výhra favorizovanej Brazílie nad Bulharkami (3:0), slovenské kadetky však vďaka víťazstvu nad Argentínou 3:1 v záverečnom súboji D-skupiny postúpili medzi najlepšiu šestnástku z tretieho miesta. V osemfinále sa stretnú v noci na pondelok s druhým tímom z C-skupiny Rumunkami (0.00 SELČ). Informoval o tom web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

MS kadetiek do 18 rokov

D-skupina

SLOVENSKO - Argentína 3:1 (-21, 23, 13, 20)

Rozhodovali: Pereira (Br.), Bobadilla (Kol.), 117 minút, 600 divákov

Slovensko: S. Slivková 0, A. Fričová 9, K. Slivková 1, Siládiová 4, Valentová 11, Boledovičová 6, libero Justhová (Hašková 13, Štermenská 3, Kartíková 5, Jozeková 0)

Argentína:
Margariová 9, Garcíová 7, Vauletová 10, Pérezová 13, Campanellová 6, Giardiniová 8, libero Caballerová (Lescanová 2, Arugová 0, Barberová 0, Riosová 2)


V úvode prvého setu Argentínčanky otočili šnúrou bodov z 3:6 na 9:6 a aj keď Slovenky doťahovali, bližšie než na jednobodový rozdiel sa už do konca setu nepriblížili. Postupne však výkon Sloveniek gradoval, súperky nútili k chybám (celkovo 44:24 v neprospech Argentíny), zvládli dramatickú koncovku druhej časti (24:20, 25:23), tretí set jasne ovládli a vo štvrtom si rozumnou hrou udržiavali náskok počas celého setu. Do zápasu opäť výborne vstúpili striedajúce hráčky, najviac bodov získala univerzálka Radka Hašková (13).

hlasy po zápase /zdroj: svf.sk/:

Marek Maličký, tréner SR "18": "Fantázia, druhé víťazstvo na majstrovstvách sveta je veľmi cenné. Spočiatku sme mali problémy, aj keď sme vedeli, ako budú Argentínčanky útočiť. Hrali na hranici absolútneho rizika a tiež výborne podávali, tlak na podaní sme však ustáli, darilo sa nám hru tvoriť. Dôležité bolo, že sme získali koncovku druhého setu. V treťom sme jednoznačne dominovali výborným podaním, dobrou obranou na sieti, zlepšenou hrou v poli a rozumnými riešeniami ťažkých situácií. V závere sa opäť osvedčila tímovosť, každé jedno striedanie pomohlo a každá hráčka prispela k výhre. Tešíme sa z postupu a ideme bojovať o ďalšie víťazstvo."
Alexandra Fričová, smečiarka a kapitánka SR "18": "Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas a sme rady, že sa nám podarilo zvíťaziť. Opäť sme začali trochu nervózne, postupne to z nás však opadlo a hrali sme lepšie. Do zápasu opäť veľmi dobre vstúpili dievčatá z lavičky - ako stále hovorí náš tréner, nie je to o jednotlivcoch, ale o tíme. Na šampionát sme prišli s cieľom ukázať to najlepšie a robiť to, čo máme rady a som rada, že sa nám to zatiaľ darí."
Ema Štermenská, nahrávačka SR "18": "Z výhry sa veľmi tešíme, bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. Útočili sme tvrdo, nekazili sme toľko podaní a boli sme veľmi bojovné v obrane, čo nám veľmi pomohlo aj psychicky. Z tretieho miesta v skupine máme veľkú radosť. Verím, že na turnaji skončíme najlepšie, ako to len bude možné."
Kristína Kartíková, blokárka SR "18": "Začiatok nebol taký, ako sme si predstavovali, neboli sme dostatočne agresívne v útoku. Napokon sa to otočilo, útočili sme lepšie, hrali sme dobre v obrane na sieti aj v poli, nekazili sme tak veľa servisov. Z víťazstva sa veľmi tešíme."

ďalší výsledok skupiny:

Brazília - Bulharsko 3:0 (14, 20, 17)


konečná tabuľka D-skupiny:

1. Rusko 4 4 0 12:2 11*

2. Brazília 4 3 1 11:4 10*

3. SLOVENSKO 4 2 2 7:8 6*

4. Argentína 4 1 3 4:10 3*
-----------------------------
5. Bulharsko 4 0 4 2:12 0**


*-postup do osemfinále
**-o 17.-20. miesto

ďalší program:

osemfinále

pondelok 27. septembra

0.00 Rumunsko - SLOVENSKO